| GyoLove a întrebat:

Spuneti-mi si mie, am voie sa intru in biserica daca sunt pe stop?

Răspuns Câştigător
| Annessa a răspuns:

Nu nu e voie sa faci asta deoarece il hulesti pe dumnezeu. o femeie careia i-a venit menstruatia nu are voie sa intre in locasurile sfinte. iar dupa ce menstruatia s-a terminat trebuie sa nu mai intri 3 zile in biserica. in total 8 zile fara sa ai voie acest lucru. sper ca te-am putut ajuta!

5 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Deci, stiu ca la ortodocsi nu este permis acest lucru pentru ca in acea perioada esti "murdara", iar la catolici ai voie. Acum depinde si ce religie esti, sau ce alte [pareri ai mai auzit. Nu stiu cat de corecte sunt conceptiile acestor religii, dar mai bine nu te-ai duce. Dupa ce ai depasit perioada, poti face acest lucru. Sper ca te-am ajutat happy.

| Analy a răspuns:

Ai voie deoarece nimeni nu stie (decat Dumnezeu), dar nu este frumos.Asa ca mai bine nu te duci.

| Babyy_3377 a răspuns:

Nu ai voie.

| Lummy a răspuns:

Nu e pacat ca e un lucru pe care D-zeu "l-a lasat". (l-am intrebat eu pe un preot si asa mi-a zis).

| katilyka a răspuns:

Insa nu v-ati gindit cum traiesc calugaritele in manastire? de fapt in biserica poti intra insa nu ai voie sa atingi absolut nimic, icoanele nici macar peretii, bafta