| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* spuneti-mi si mie niste meserii de viitor deoarece sunt in clasa a 9 si vreau sa stiu de pe acum niste meserii bine platite si cu ce medie sau cum se intra la facultatea pe specializarea respectiva pentru ca vreau sa vad de pe acum ce si cum va fi intra 12.Ms:*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am intrat la categoria Tinichigerie si Vopsitorie de autovehicule cu media de 6. 50. Si in tara meseria asta e bine platita aici am inceput cu un salariu de 800 de euro lunar.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca o meserie in domeniu intretinere si reparatii auto. Volum de lucru este si plata serviciilor este atractiva.

| Smurf a răspuns:

Draga, mai asteapta! E cam devreme pentru tine pentru astfel de intrebari.Si alege ceva care iti si place, ca degeaba e de viitor daca nu pricepi nimic.Eu sunt in anul 3 de facultate si inca nu stiu ce o sa ma astepte. Daca esti foarte bun in ceea ce faci, orice domeniu este de viitor. Un profesor ne-a spus ca pe Mediu se va pune accent in perioada urmatoare in absolut orice se va construi.Mai e timp...