| anonim_4396 a întrebat:

Buna:*
Spuneti-mi si mie va rog frumos cum as putea sa o conving pe mama de revelion sa ma lase sa il fac acasa cu prieteniilaughing. Am vrut si anul trecut sa il fac dar nu s-a putut ca a trebuit sa il fac impreuna cu mama si cu tata si cativa prieteni de-a lor.Insa anul asta imi doresc si eu sa il fac cu prieteni, colegi, iubit etc.Stiti ceva idei cum as putea sa o conving? Si cel mai import pe tata ca pe mama o pot convinge insa tata nu ma lasa ca vai Doamne daca se intampla ceva chatterbox. Si na imi doresc si eu sa fac primul an revelionul singura acasa cu prietenii ca nah altfel e atmosfera atunci cand esti cu cineva de varsta ta etc.
Si acum sa zicem ca m-ar lasa cum as putea aranja etc ca sa fie o atmosfera buna si frumoasa? Sa iasa totul de nota 100?:X

3 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

Am 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca in primul rand ar trebui sa iei note bune, sa nu faci "prosti" etc. sa le cumperi niste cadouri patintilor tai sa le trimiti felicitari etc etc daca asta nu functioneaza incearca sa le spui ca esti mare acum ca va fi doar o petrecere mica si ca va fi bine pentru ei sa mai petreaca ceva timp singuri.
acum trebuie sa functioneze ceva si ar trebui mai ales sa te ocupi de mancare i-a niste aperitive pentru ineput apoi treci la ceva nu stiu friptura sau ma rog carne si incheie cu un maiestuos tort de ciocolata.
poti decora casa cu baloane si intrunul din ele sau in mai multe poti pune confeti si la 12:00 noaptea sa le spargi si sa pice in toata camera si mai pe scurt doar fai sa se simta ca acasa

| Pika40 a răspuns:

In primul rand poti sa le spui cat de mult iti doresti asta si sa iti dea voie.sa le dovedesti ca iti poti duce la bun sfarsit o responsabilitate.se le dovedesti ca s pot baza pe tine. faza ca atmosfera:in priomu rand muzica.suc[bere sampanie]mancare gustoasa amenajata intr-un mod mai aratos.prajiturele si ce crezi uh ca le place prietenilor tai.cati ani ai? ei stiu de iubitul tau. daca nu nu e ineparat sa le zici ca printre invitatzi este si iubitul le zici ca este un prieten.winking. id meutongueitik. pups