| MSDY a întrebat:

Stiti ca e vacanta de vara si aproape se termina. Vreau sa spun ca eu in vacanta asta nu prea am facut nimic.Toata luna iulie am stat degeaba in casa.Prietena mea cea mai buna care mi se pare singura prietena adevarata pana acum a fost plecata la tara si la munte si nu am putut iesi afara.Si acum este plecata.Si trece vara eu nu am facut aproape nimic.Nu prea am prieteni.Am foarte putini si pe aceea nu-i intereseaza de mine.As putea sa ies cu acele fete dar nu stiu daca m-as simti bine cu ele. Problema e ca nu stiu ce sa fac vara asta. Si vreau sa imi fac si prieteni noi.Dar eu sunt foarte rusinoasa.Chiar ma simt foarte ciudat.Ii vad pe toti cum ies pe afara, se distreaza, sunt in gasti mai mari. Vreau sa stiu daca mai este cineva intr-o situatie asemanatoare. Cum faceti fata? Ce faceti sa nu va mai simtiti singuri? Nu vreau sa fiu asa toata viata, mai ales cand o sa fiu mai mare si o sa fiu la liceu.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

La liceu o sa ai parte de un nou inceput si o sa ai ocazia sa-ti faci prieteni noi cu care sa iesi. Poti sa-ti iei si un job pe timpul vacantei, faci si niste bani si nici nu te plictisesti. Si eu cand eram mai mic ieseam pe afara doar ca sa fiu iesit si nu imi placea deloc anturajul cu care ieseam. Nu pot sa zic ca regret dar nu prea m-a afectat cu nimic si nici daca as fi stat in casa nu ma afecta. Cu timpul o sa te mai schimbi, o sa-ti mai faci prieteni, o sa mai pierzi prieteni. Pana la urma toate se rezolva. Ai incredere.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iesi cu persoanele alea si incearca sa te distrezi indiferent de circumstante. Trebuie sa-ti mai asumi niste riscuri din cand in cand ca sa reusesti.

| LiveTheMoments a răspuns:

Inceatca sa citesti eu asta fac toata vara

| Boss_Flori_1997 a răspuns:

Eu ma simt prost ca sa fac fata eu ma joc imvu si ca sa pot sa nu ma simt singura fac cateodata liveuri pe Facebook pentru ca acolo imi pot gasi multi prieteni cu care sa vorbesc
eu iti dau un grup mare pe Facebook
se numeste Seby si Mihai acolo nu te plictisesti niciodata
si poate o fi norocul sa fie oameni prin apropierea ta cu care poti iesi afara