| isabellamaria01 a întrebat:

stiti cum face o poza cu status? Ceva de genul : Pusa o poza iar intr-un cerc sau dreptunghi scrie un statu! Exact cum am eu in poza de profil as dori! Vreau sa stiu in ce pogram e facuta poza si cum se face!
Cel mai bun raspuns primeste funda!

3 răspunsuri:
| pinguinuVerde a răspuns:

O poți face în Photoscape happy e simplu
Editezi, dacă vrei, o poză, iar apoi in stânga jos ai un chenar mic unde scrie Obiecte și ai diferite unelte. Pentru cercuri, steluțe, dreptunghiuri, etc. Îți alegi ce vrei de acolo și alegi culoarea și dacă umpli cercul/pătratul etc. Îl așezi unde vrei pe poză. Apoi pentru text, tot în același loc ai un T pe al doilea rând din partea stângă big grin scrii ce vrei, îți alegi fontul și mărimea și o poți așeza peste dreptunghiul sau cercul pus pe poză.

| isabellamaria01 explică (pentru pinguinuVerde):

Am inteles, mersi mult! Dar am o intrebare: Photoscape trebuie sa il descarc?

| pinguinuVerde a răspuns:

Da, îl cauți și îl descarci. Îl poți găsi și în limba română