| Iubareatzãã a întrebat:

Stiti niste diete cu care pot slabi 5kg intr-I saptamana? Dar care Chiar sunt eficiente si dau roade! Nu Vreau sa vad comentarii de genu' fa sport sau lasa dietele... abtinetiva!
Funda!

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E imposibil sa arzi 5 kg de grasime intr-o saptamana.

Singura metoda sa slabesti 5 kg este ca 3 din ele sa fie apa ( deshidratare )

| Iubareatzãã explică (pentru Cosmin86):

Atunci Lolita cum a reusit?happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Deshidratare, o sa le puna la loc imediat cand incepe sa manance normal. Daca in schimb o sa continue cu regimul ala, o sa ajunga fix la spital ( cunosc personal cazuri care au ajuns cu perfuzii la spital ).

Pentru cultura ta generala un kg de grasime are 7700 kcalorii. Corpul arde cam 2000 kcal pe zi ( daca nu mananci nimic ), fa singura calculul.

Daca dai 2 bani pe sanatatea ta si pe cum arati, slabeste mancand normal, 3 mese si 2 gustari, si DE TOATE : proteine, carbohidrati, vitamine, minerale, grasimi sanatoase, etc.

Altfel iti faci sistemul imunitar ( si altele ) praf, cunosc destule cazuri cu probleme ( si pe TPU s-au pus intrebari de genul, de oameni care de la regimuri tampite de genul de slabit au acum o gramada de probleme de isi blesteama zilele ).

| dianamrrrrr a răspuns:

Daca slabesti atat de mmult o sa ramai cu niste piei urate sau vergeturi si vei regreta maitarziu si oricum daca slabesti asa repede le pui imediat la loc. daca slabesti incetisor corpul ae timp sa se obisnuiasca cu noua greutatewinking

| lolalolita a răspuns:

la mine a mers dar juma de ora sport. putin dar eficient deci
dejun: iaurt degresat cu o juma de felie de paine neagra
parnz:100 g orez fiert putin condimentat
cina :ciorba de varza fara sa mananci paine la mine a dat roade in o sap am dat jos 5 kg

| Iubareatzãã explică (pentru lolalolita):

Crezi ca merge daca de dimineata as manca un iaurt normal cu fructsifaka paine si la Cina o salata de varza?happy

| lolalolita a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Da e ok dar la salata sa nu o condimentezi prea tarewinking bafta la slabit!

| Iubareatzãã explică (pentru lolalolita):

Nu...ii voi Pune decat o lingura de ulei niste otet si foarte putina sarehappy multumesc mult!

| Iubareatzãã explică (pentru lolalolita):

Inca o intrebare.ce exercitii ai facut?

| lolalolita a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Am alergat jumatate de ora pe drumuletul meu. unde nu e nimeni sa ma vada si abdomene incepi cu 50 apoi mai pui 10 infiecare zi