| TPMTotiPentruMine a întrebat:

stiu ca exista site`ul postei romane, am intrat, am cautat despre tarif, dar nu inteleg nimic din ce scrie acolo.as vrea sa stiu cat costa sa trimit un colet prin ramburs, tot in tara, are mai putin de un kg, si vreau sa primeasca un bilet de notificare. as vrea sa stiu si cum sunt eu anuntata ca am primit banii. vreau sa stiu tot ce se intampla cand trimiti ceva prin ramburs. FUNDA MAAALEpuppy dog eyeskissbig grin [cui explica mai bine]

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici si vezi tarife http://www.posta-romana.ro/services/tarrif/colete-postale-interne_9 In dreapta ai si calculator pentru calcularea greutatii in functie de valoare! Cel care ridica coletul nu-l poate ridica fara sa plateasca! Deci daca l-a ridicat inseamna ca l-a si platit! O sa fi anuntata sa vi sa-ti ridici banii de la posta romana in urmatoare zi printr-o notificare!
Aici ai tarife pentru colete cu ramburs (ai si calculator in dreapta unde iti calculezi coletul tau cu optiunea de ramburs)
http://www.posta-romana.ro/......ramburs_18
Bafta!