| Bringthatbass a întrebat:

stiu ca intrebarea urmatoare este tampita, dar cum pot face ' ă ' acum am dat copy-paste. dar se poate cumva de la tastatura? adica nu imi apare... chiar nu stiu, trebuie sa fie asa tastatura, sa aiba direct butoanele cu ' ă ', etc? thinking dau fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti setez compu' in lb romana sau sa-ti cumperi tastatura romana.
Uite cum ti-l setezi:
Te duci jos la bara si in partea dreapta scrie "EN" daca il ai setat in engleza dai click si iti va aprea "show the language bar" iar apoi "romanian" pe care sa dai click.
Daca ai Windows nu se poate, decat cu copy-paste.

4 răspunsuri:
| EmHinoki a răspuns:

In bara in dreapta ai "ro", apasa pe el si dai pe "en" si o sa.ti iasahappy

| Christtine a răspuns:

Iti setezi romana in calculator iar ă-ul este tasta "{[":*:*

| Bringthatbass explică (pentru Christtine):

AI PUTEA SA-MI EXPLICI TE ROG? Stiu ac sunt banala dar chiar nu stiu...

| ZZG a răspuns (pentru Bringthatbass):

Apesi Shift, apoi {