| cristina23maria a întrebat:

Suna ciudat ca va voi intreba lucruri de genul acesta. Sint clasa a 6 si vreau sa va intreb ceva:
Daca imi vine menstruatia la scoala? In plus ca am in clasa cativa baieti foarte nesimtiti! Ce sa fac? Aproape tuturor fetelor de la mine din clasa le-a venit. Sa ma panichez? Uneori ma duc la baie in pauza si imi verific lengeria pentru ca uneori cand stau in clasa simt niste scurgeri. Si ma duc la baie sa verific.
Imi dati cateva sfaturi?

2 răspunsuri:
| MrsAllAmerican a răspuns:

Pai ar trebui sa calculazi in ce saptamana ar trebui sa iti vina. Chiar daca esti la inceput, sa zicem ca iti vine odata la o luna, mai rar sau mai des, depinde de tine. Si ce daca iti vine la scoala? Trebuie sa te doara burta inainte si in general o sa iti dai seama cand te doare burta de la asta. Te duci la baie, iti pui ce ai nevoie si te intorci ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Nu e mare branza, o sa te obisnuiesti.

| greu a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi.lucrurile o sa decurga de la sine