| RyAngel a întrebat:

Sunt a opta si am o problema. Nu legat de liceul/profilul la care vreau sa merg, sunt deja hotarata dar am o problema cu o colega. Eu nu o agreez, nu mi se pare de incredere si am prins-o mintind si chiar am avut experiente neplacute cu ea, dar am trecut peste si am redus cat de mult am putut timpul petrecut cu ea. Nu stiu de ce, cred ca vede in mine o rivala sau ceva de genul asta pentru ca orice as face si oriunde m-as duce vine si ea dupa mine si dupa cum am spus, eu nu o plac. Acum eu vreau sa merg la un anumit liceu din mai multe motive unul din ele fiind faptul ca nu vor toti colegii sa vina la acest liceu (cica e strict, dar toti de acolo sunt multumiti) si deodata, dupa ce am zis eu ca vreau, a vrut si ea. Si nu stiu ce sa fac... Vreau sa scap de ea, e chiar asa de important sa ma intreaca pe mine la orice, desi pana acum nu i-a iesit? Nu se pune problema sa vorbesc cu ea, mi-e ca fac si mai rau si e genul de persoana care te minte in fata fara sa clipeasca deci nu cred sa iasa ceva bun din asta...

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Spune-le prietenilor cand e si ea de fata ca te-ai razgandit si ca vei merge la alt liceu
Sau resemneaza-te ca va merge la acelasi liceu si continua s-o ignori.
Eu am avut un caz asemanator si desi eram in aceeasi clasa cu un tip cu care nu prea voiam sa am treaba, nici nu ne-am intalnit prea des in 4 ani

| readdevil a răspuns:

Vorbeste cu ea fata in fata. Daca te deranjaza ceva nu ar trebui sa treci cu vederea. Dobios cu colegi asa "wierd" happy
In orice caz vezi sa nu degenereze chestia asta.

| RaspundSincer a răspuns:

In primul rand nu mi-as dori o colega ca a ta. Si eu ca si tine vreau sa scap la liceu de majoritatea colegilor. Eu spun sa o ignori total sau sa ii spui in fata tot ce te deranjeaza si ai vrea sa inceteze. Oricum poate, daca nu vei reusi sa scapi de ea, vei avea norocul sa nu fiti in aceeasi clasa :*:*

| Marinela_Raucescu_1987 a răspuns:

Cel mai bine spui din gura un anumit liceu pe care sa crede ea ca o sa mergi tu dar tu iti vei schimba optiunea fara sa zici nimanui doar parintilor si gata scapi de ea