| anonim_4396 a întrebat:

Sunt Alexia si am 15 ani. Sambata trecuta am avut o prima intalnire in parc cu un baiat de 18 ani. Totul a decurs foarte bine, am discutat, ne-am plimbat..doar ca imi fac griji ca de o zi doua, nu-mi mai scrie. Ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate pentru el n-a fost asa placuta intalnirea ca pentru tine. Sau, desi mai rare cazuri, asteapta sa-l suni tu. Saaau, poate doar vrea sa te mai lase cateva zile ca sa incepi sa-i simti lipsa. Mai asteapta si vezi ce se intampla. Pana atunci, iesi cu prientele tale si ocupa-ti timpu cu activitati placute.

| LifeIsColour a răspuns:

Hei,exista doua posibilitati:fie baiatul respectiv a fost extrem de ocupat in toate aceste zile si nu si-a facut timp pentru a lua legatura cu tine, fie si-a dat seama ca nu v-ati fi potrivit.Intalnirea a decurs bine din punctul tau de vedere, dar este posibil ca baiatul acela sa nu creada acelasi lucru, poate nu esti genul lui de fata. Avand 18 ani, cu siguranta are asteptari destul de mari de la o fata, e posibil sa fiti incompatibili in privinta gandirii, a modului in care priviti viata, ceea ce e absolut normal avand in vedere ca sunt 3 ani diferenta intre voi.Pana la urma nu conteaza varsta intr-o relatie, ci sa se inteleaga partenerii. Daca baiatul respectiv nu te contacteaza cat de curand, parerea mea este ca n-ar trebui sa insisti nici tu.Gandeste-te ca totul raul e spre bine, poate o posibila relatie intre voi n-ar fi avut un final fericithappy

| OldSoul a răspuns:

Posibil sa isi fii dat seama ca nu va potriviti.

| zitiala a răspuns:

Intrebi niste necunoscuti ce i s-ar fi putut intampla iubitului tau?! a plecat in Spatiu, si-a rupt piciorul, are ciuma, si-a pierdut telefonul, s-a sinucis, ti-a tras clapa etc. Iti poti oferi si singura raspunsul la aceasta intrebare daca te straduiesti un pic sa gandesti :O