| Jorah a întrebat:

sunt baiat, 15 ani. In scoala ( liceu ) trebuie sa port neaparat camasa albastra, nu conteaza ce fel dar albastra sa fie. Ce fel de pantaloni, adidasi / incaltaminte sa port? aici nu e conditie, pot sa port orice.

Multumesc, si fara chestii de genu : in ce te simti tu bine, bla bla bla, ca nu ascult, vreau ceva ce cam se poarta peste tot.

Răspuns Câştigător
| MisterRip a răspuns:

La camasa ta merge cam urmatoarele lucruri... O cravata ingusta daca nu stii cum arata caute pe google. Un ceas neaparat si cateva accesorii gen bratari etc, pentru un plus de eleganta, ( camasa sa fie mereu cu maneca lunga). Acum pantalonii sa fie ceva si elengat si confortabil, ceva casual, poti alege o pereche de blugi conici(stramti) sau o pereche de chino gri, merg cu camasa ta, si o curea. Nu face prostia sa porti adidasi la camasa e foarte urat. In schimb alege o pereche de pantofi de preferat cu cateva catarame(denota eleganta, si atitudine) daca nu, poti alege altceva de exemplu piele intoarsa, evita sa porti pantofii aia stralucitori vei arata ca un cocalr. Uite un exemplu de pantofi care merg bine http://www.greenstyle-collection.ro/p-pantofi-barbatesti-maro-34.html... Si un sacou sport daca vrei sa fii complet. Succesc

| Jorah explică (pentru MisterRip):

Multumesc mult, ai niste gusturi extrem de frumoase big grin

Scuze ca pun niste intrebari stupide dar :

Camasa o pot sufleca pana la cot? si 2 :

Ar merge blugii din poza asta? :

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/......0526_n.jpg

| MisterRip a răspuns (pentru Jorah):

Da camasa merge si asa cum ai zis tu. Blugi alesi de tine sunt cam naspa, asa spalaciti... uite aici http://trendmasculin.blogspot.ro/search/label/Pantaloni%20Chino%20Office alege de acolo o pereche. Se potrivesc de 100 de ori mai bine. Bafta.

| Jorah explică (pentru MisterRip):

Iar camasa o pun in pantaloni? ( pantalonii trebuie neaparat curea? )

| MisterRip a răspuns (pentru Jorah):

Nu neaparat, depide cum iti place. Mie imi place mai mult in pantaloni si mereu cand porti camasa trebuie sa porti si curea, deci nu trebuie sa lipseasca. Si culorile sa se potriveasca, exemplu, daca cureua este maro, trebuie sa mai porti ceva maro, pantofi sau o bratara ori ceas, deci sa existe o armonie intre ele.

| Jorah explică (pentru MisterRip):

Multumesc mult! ai funda.

9 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Poarta camasa in carouri albastra cu alb, sufulcata pana la cot, un tricou alb sau negru, blugi negri, si ceva incaltaminte de piele intoarsa de culoarea camasii. Asta ar fi perfectlaughing. Eventual o bratara pe mana, neagra si un lantisor metalic la gat.

| Jorah explică (pentru Rayzzor):

Multumesc, in sfarsit cineva care nu a spus "aspectul nu conteaza, ca mi-au bubuit capu toti cu prostia asta ". Dar o problema, camasa trebuie sa fie albastra ( un bleu asa ) mai deschis, dar simpla.

| StoicaAndi a răspuns:

Nu te duce niciodata dupa moda.Fa-ti tu moda exact cum iti place.Eu iti spun parerea mea:
Peste camasa albastra o vesta gri cu un pic de sclipici, pantaloni negri, pantofi negri.Fii simplu.Nu trebuie complicat.Numai bine

| DeadlyRose a răspuns:

Pai. daca porti pantaloni negri. se v-a potrivi cu orice camaasa. si cand vine vorba de incaltaminte. poti purta tenisi. Incearca..MULTA BAFTA!