| MTiberiu99 a întrebat:

Buna,sunt baiat, am 15 ani si sunt in clasa a 9-a, eu am un prieten care tot rade de mine...si face glume care ma insulta gen esti prost si din astea, stiu ca numi e prieten insa as vrea sa-mi ziceti si mie niste replici care sal inslute si sa-i inchida gura, ca altadata sa nu mai rada de mine(amuzante daca se poate)

4 răspunsuri:
| AdeutssaAde a răspuns:

" Hai sictir"
" Woow? Ai lucrat mult la replica asta? "
" Mai consulta dictionarul si apoi vorbeeste ( in caz de nu scrie sau nu vorbeste gramatical "
" Nu te doare gura? "
" Pfff! Ia'o mai usor sa nu iti inghiti limba! "
" Te descrii? "
Sunt o groaza.Dar astea sunt esentialele. funda? :3

| blackshadow1234 a răspuns:

Eu iti zic sa nu il bagi in seama, sa-l eviti. Asa am si eu o colega care ma zapaceste si ma face in toate felurile si da in mine. Am de ales, ori sa-i zic dirigintei, ori sa o ignor sau sa discut cu ea. Daca ala e asa cum e colega mea, eu iti zic sa il ignori cat poti, daca te insulta tu sa nu ii zici nimic, mai bine nu te bagi cu toti prostii in seama. Nu rezolvi nimic daca ii raspunzi. Daca nu-i raspunzi o sa-l doara mult si o sa incetezewinking iti urez mult noroc happy

| Dede741 a răspuns:

Nu este nevoie să-i răspunzi, pur şi simplu nu-l băga în seamă, nu-i da satisfacţie - asta îl va durea mai tare

| MarmotaZambitoare a răspuns:

Crede-ma,sunt unii la care chiar nu le poti inchide gura, orice ai zice. Astia isi fac un obicei din a-si bate joc de altii ca sa se simta ei superiori. Mai bine lasa-l in pace sau arata-i macar ca nu iti pasa.