| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat, cum trebuie să mă tund ca să îmi las părul lung? (Să se formeze)
Nu l-am avut niciodată, deși am părul foarte des și îmi crește repede.

1 răspuns:
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Dacă vrei păr lung de rocker sau cum se numesc iei, pur și simpu îl lași să crească, te mai duci odată la o anumite perioadă de timp, în funcție de mărimea pe care o dorești, să îți taie 2-3 cm deoarece firul de părul în 2-3 luni, sau chiar mai puțin, depinde de al tău și de altele (apă și șampon big grin ) începe să se despice, și nu vrei asta, nici măcar ca băiat, dar mai ales în cazul de față.
Dacă vrei un păr mai mic, un păr lung, clasic, ca de băieți, să îl aranjezi cu gel, fixativ și altele, te tunzi scurt sau chiar chel, oricum este recomandat să te tunzi de 1, 2 ori pe an zero. Părul se obisnuiește cu timpul, iși ia forma în timp, în funcție de cum îl aranjezi.
Nu îți închipui acum că dacă te tunzi zero, va crește mai mult, cum cred unii despre barbă big grin, firul crește din interiorul spre exteriorul scalpului, nu din exterior spre, spre, nu știu, să răspundă aia care cred că barba crește dacă...