| sonykis a întrebat:

sunt cl 9! invat in moldova! dupa ce termin vreau sa ma transfer la un liceu din romania dar am auzit ca voi lua clasa a 9 de la inceput e adevarat? nu sunt repetent sm media 8. 98!

1 răspuns:
| iiBeiibiiy a răspuns:

Eo sunt a 8-a si am fost in Italia si acolo am terminat clasa a 7-a si cand am ajuns aici in Romania a trebuit sa o refac, dar eu aveam examenul si daca intram direct in clasa a 8-a picam examenul. Acum la tine nu prea cred ca e aceeasi situatie ca la mine. Poate te da direct din a 10-a big grin