| suspect a întrebat:

Sunt clasa a 5a si am 12 ani. Mie imi place de un baiat mai mare cu 2 ani adica e cls a 7a... Sta pe strada alaturata mie dar noi niciodata nu vb. Nu stiu cum sa-i spun ca-l plac. Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Atrage-i atentia, uita-te dupa el insistent cand vede ca te uiti la el mai stai 2 sec si intoarce capu dupa trage iar cu ochiu s-ar putea sa observe, baga-te in vorba cu el spune-i buna tongue si incet incet inainte in discutie, fa rost de id-ul lui de la colegi sau chiar de la el. Cand incepi sa vorbesti mai mult cu el nu sari imediat te plac ia-l incetu cu incetu afla despre el si usor usor ii spui ca-l placi.

Sfatu meu ar fi sa nu sari imediat cum intri in vb cu el stii te plac. stai mai mult de vorba cu el. Bafta

3 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Prima oara intra in vb cu el.Il poti invita sa merge-ti impreuna la scoala. Puteti vb de anumiti profesor sau colegi.Incearca sa comunica-ti cateva zile si pe urma ii poti spune simplu si direct.Bafta!

| livia_twilight a răspuns:

Fata ca scapi cartile cand e el prin preajma. daca te ajuta va veti imprieteni, daca nu, renunta. e un nesimtit.nu te merita

| hailei2007 a răspuns:

Pai in primul rand - daca nu o faceti deja - saluta-l cand il vezi, dar nu "Buna" sec. Ci zambeste cald, dragalas, gen:
http://www.blogthingsimages.com/......-flirt.jpg
sau
http://cdn.sheknows.com/articles/couple-in-love.jpg
Si fa in asa fel incat sa mergi, macar si pentru 5 minute cu el pe strada, adica sa aveti acelasi drum, astfel incat sa poti sa vorbesti cu el. Si zambeste tot timpul, cu toti dintii si cu veselie, astfel incat sa fie evident ca iti place sa fii acolo cu el.
Na, nu stiu... incepi cu "buna", el o sa-ti raspunda (normal). apoi il intrebi "ce faci?" si teoretic ar trebui sa te intrebe si el acelasi lucru :)) De-aici voi stiti mai bine ce subiecte comune ati putea avea, ca eu am cam depasit varsta de 12-14 ani :)