| Cslvr13bl a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 7 a si as vrea sa ma apuc de meditatii pentru EN, dar nu stiu daca ma vor ajuta. La mate sunt de 6, la rom de 9. Cineva mi-a spus ca daca "nu ma duce capu" in clasa nu o sa ma duca nici la meditatii, si m-a descurajat putin. As vrea in examen un 7 la mate si 9 la rom si pentru cei care au facut mediatii vreau sa va intreb daca v au ajutat.

7 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu am făcut. Nu prinsesem bazele luasem 5 în simulare. Am făcut doua luni, dar am luat-o în serios și am luat aproape 10. După, la liceu, mi-a plăcut mult și nu a mai fost nevoie.
Du-te si fa pregatire la matematica daca ai posibilitatea ca te va ajuta. E mare lucru când te blochezi la jumătatea exercițiului și primeai sfaturi de la profesor. Eu lucram și suplimentar și rugam profesoara sa îmi mai arate. Da, ajuta.

| Cslvr13bl explică (pentru Nirvanaaa):

Mulțumesc mult! Felicitări!

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Cslvr13bl):

Cu drag. Mult succes!

| Eireann a răspuns:

Eu am facut meditatii in liceu si m-au ajutat. Depinde de tine de fapt - trebuie sa gasesti un profesor ok si sa ceri sa iti explice exact ce nu inelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut meditatii dar ce vreau sa-ti spun este sa nu te descurajezi datorita unei pareri de genul. Vorbe vin din orice parte te duci.
Nu lasa parerea unei singure persoane, fie el profesor, sa te defineasca.

| Antoniuh a răspuns:

Te sfătuiesc să faci meditații individuale, nu în grup. Profesorul are mai mult chef de tine și îți explică mai pe îndelete. Apucă te de meditații de acum daca știi că nu merge matematica. Din păcate, la anul o să îți decidă viitorul

| Cslvr13bl explică (pentru Antoniuh):

Viitorul? Da, examenul e important, ma stresez mult, dar nici chiar asa...