| Joannna1705 a întrebat:

Bunahappy, sunt clasa a 8a si evaluarea nationala ma sperie îngrozitorlaughing Nu învăț prost, adica pot spune ca ma descurc bine, dar as vrea ceva de întărire a memoriei. Ma puteti ajuta, va rog?

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu are de ce sa te sperie.

| Teffan a răspuns:

E de râs ce spui tu.
Evaluarea națională e cea mai penibila examinare.
Mai ușoară decât orice test din generala.
Înțeleg ca școala pune prea mult stres pe voi pentru un examen banal, care are rolul de a face diferența dintre analfabeții funcționali și restul populației. Dar nu trebuie sa îți bați capul cu ea.
E foarte simpla.

| KLiNK a răspuns:

Dacă înveți bine, atunci n-ai de ce să fii speriată. Lasă stresul și prostiile astea pentru alții. Nu te ajută cu nimic. Doar te sperie așa prostește. Nu recomand nimic de întărire a memoriei, doar să mănânci bine (asta dacă nu o făceai deja) și să ai în vedere faptul că nu e cine știe ce examenul ăsta. Am trecut și eu prin el cu o droaie de emoții. M-a lăsat rece. Nu a fost cine știe ce.