| lucia1380164 a întrebat:

Buna, sunt clasa a 9 a, am ramas corigenta la chimie, corigenta se da pe 19 iulie iar eu pe 17 trebuie sa plec in alta tara, as putea sa dau corigenta mai devreme cu 2-3 zile inainte de data in care este stabilita? Daca nu o dau atunci, ma lasa repetenta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil, corigentele se sustin atunci cand sunt programate. Si daca nu sustii examenul de corigenta ramai repetenta.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu dai corigența când ești programată o să trebuiască să repeți anul școlar.

| lucia1380164 explică (pentru Andreeush):

Auzisem ca daca duci niste foi care arata ca ai o problema in data aceea si nu poti ajunge, directorul alege o data in care poti da corigenta, dar nu sunt sigura daca e posibil

| Andreeush a răspuns (pentru lucia1380164):

Du-te la școală și întreabă ce poți face în situația ta.

| ywar a răspuns:

Eh, da-o in... visare de corigenta. Chimia, ce-i mizeria asta? La valoare esti in alta tara cu un coctail tot la valoare.