| Loveyourself a întrebat:

Sunt clasa a IX-a si tocmai m-am transferat de la un liceu tehnologic la unul teoretic. Problema este ca voiam sa merg la profilul de Filologie in loc de Biologie-Chimie dar nu mai erau locuri. Cel putin asa imi zicea directorul. Dar apoi am auzit ca desi clasele de acest profil sunt full tot timpul, limita elevilor fiind de 30, unele au si 34. Iar aceasta de a IX-a are doar 29. Mama mea a zis ca o sa-mi faca o cerere de transfer de pe acuma pentru anul viitor cand voi fi a 10-a. Credeti ca voi avea vreo sansa? Daca da, ce ma sfatuiti sa fac in continuare?

1 răspuns:
| anonima01 a răspuns:

Depinde, tu din cate am intees nu a trebuit sa dai examen, insa la mine in liceu s-a dat examen pentru fiecare profil si la cei care erau deja in liceu si au vrut sa schimbe profilul.
Bafta, poate vei reusi!