| alina6344 a întrebat:

Buna`! Sunt clasa a VIII-a si vreau sa merg mai departe la Mate-Info`? Imi spune si mie cineva cat este de greu si ce materii noi invat? Precizez ca sunt buna la mate`!happy

Răspuns Câştigător
| Blue_2910 a răspuns:

Depinde foarte mult de profesori si de colegi si bineinteles trebuie sa-ti dai si tu putin interesul ca nimic nu pica din cer. Eu am terminat mate-info si nu ma pot plange ca mi s-a parut greu. In plus, de la mate-info poti sa te indrepti aproape spre orice facultate.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Am prieteni la mate-info si li se pare greu.

| Lora a răspuns:

Daca iti doresti intr-adevar nimic nu va fi greu

| mary a răspuns:

Sa nu te duci acolo. sunt cei mai horopsiti copii acolo! doamne! nu stiu ce a fost in capul meu cand m-am inscris la clasa asta... eu pur si simplu (sunt cls aX-a) sunt singura de la mine din comuna care vine la trei (luni, marti, miercuri, joi; vineri vin la doua in timp ce cei de la uman ies la 1). mai bine du-te la uman. sau daca iti place un program incarcat cu multa mate fizica chimie si alte dracii du-te...

materii noi... logica, T. I. C., 4 ore de mate, 3 ore de fizica, 2 ore biologie, 2 ore chimie,. cam atat sunt in clasa aIX-a (noutati)

in clasa aX-a o sa faceti psihologie... dar cred ca nu te intereseaza deocamdata

din cls aXI-a o sa se schimbe foaia. nu o sa mai ai desen, muzica, si alte materii care nu sunt importante. in schimb o sa se inmulteasca numarul de ore de mate, fizica, chimie ca doar e profil real. in schimb la uman... viata nene! nu mai fac mate, chimie, fizica, biologie. fac doar cele din profil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici nu merge cu... 'ma iau dupa ce spun altii'
ca parerile sunt extrem de impartite.
e clar ca atunci cand nu le ai cu mate nu ai cum sa te descurci sau sa zici vai ce bine e la mate'info, dar daca tu esti buna la mate are sa iti mearga bine, zicbatting eyelashes
bine... mai conteaza si de profi, clar!
eu sunt la mate'info, liceu national de info si... cam totu e ok. mai putin la logica, dar asta din cauza profei nu a materiei big grin