| Roxana110824 a întrebat:

Sunt in clasa a 8. Pana acum eram hotarata sa merg la un profil mate info. Eu vreau sa ma fac inginer chimist. Parintii mei, -tata are o firma de cauciu care e destul de mare si ii merge foarte bine- mi-au recomandat sa merg la bio chimie, daca vreau sa ma fac inginer chimist. Fratele meu e in clasa a 10 la mate info. El nici in generala nu era de 10 era de 8, 9 si spune ca e foarte greu si sa nu ma duc la mate info. Mie imi place matematica si chiar invat foarte bine, avand pana acum media 10 la toate materiile in fiecare an. Mai pe scurt voi ce parere imi dati : sa ma duc la mate info sau bio -chimie?
Multumesc!

1 răspuns:
| MrSoapte a răspuns:

Mergi la mate-info! Dupa ce termini liceul, te poti duce la orice facultate vrei! Pana cant termini liceul, vor mai trece niste ani...sunt sanse sa-ti schimbi perspectivele! Succes!