| Elena20022903 a întrebat:

Bună,sunt clasa a8a și nu știu ce sa aleg dintre stiinte sociale și filologie.
Și apoi ce facultate as putea urma?
Facultatea de stiinte politice, este de viitor, ce pot devenii?
Funda.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti recomand filologie daca inca nu stii sigur unde vrei ca ai mai multe optiuni de la filo decat de la stiinte sociale.

| Alina230 a răspuns:

Hei! Si eu sunt clasa a 8-a ..si la fel ca tine nu stiam ce profil sa aleg happy dar pana la urma m-am gandit sa sa dau la filologie happy
Din cate am auzit si m-am interesat filologia este mult mai bun ca profil ( asa mi-a spus si sora mea, ca este la aceleasi profil filo)