| Madalina1455684 a întrebat:

Sunt clasa a8a si trebuie sa le organizam copiilor de a5a balul boboceilor.
As vrea si eu cateva idei de probe.
Pana acum sau spus cateva:karaoke, dans, intrebari.
Si cam atat.
Dar noi vrem cat mai multe probe.
Vrem sa facem si o sceneta dar nu stim ce sceneta pentru ca vrem ceva mai usor, totusi ei sunt inca micuti si nu poti sa ii spui sa pronunte nu stiu ce cuvinte.
Referitor la intrebari.Ne-am gandit la intrebari gen:Ce este mai greu? Un kg de frunze sau un kg de cuie?
Totusi astept si parerile voastre.
In legatura cu copii, sunt niste copii talentati stiu sa cante la chitara sa danseze.
Si sunt in jur de 40.
Am nevoie urgent de raspuns pentru ca balul va fi in 2 saptamani jumate si noi nu avem mai nici o probasad.
Fundita evidenttongue.

8 răspunsuri:
| Laurishkutza a răspuns:

Teatru pe muzica (Musical)
Concurs de compuneri pe tema,, Boboc gimnazial''
Concurs de recitat poezii.
Teatru.
Concurs cu powerpointuri pe tema,, Boboc in gimnaziu''
Concurs de poezie (comunere de poezii)
Concurs de muzica comusa la chitara
Concurs de dans international.

Fundoi?

Lhappyurishkutzhappy

| mleeky18 a răspuns:

Mmmm.nu stiu.ai putea sa faci un bol cu exerciti usurele sa extraga si sa le rezolve.Sa spuna o poezie.intrebari gen ''cum iti ajuti parinti acasa? ce ai face daca ai gasi un caine accidentat pe strada''. ii puteti pune sa imite animale si ceilalti sa ghiceasca. Daca spui ca sunt talentati ai de unde alege.succes.sper ca ti am fost de folos. funda?happy

| lammaroby a răspuns:

Jocul cu prinsul oualelor din bolul cu apa. sau cel cu scaunele muzicale ( atunci cand se opreste muzica trebuie sa se aseze pe un scaun de fiecaredara e un scaun in minus )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocuri distractive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Concurs de desene cu premii (simbolice), cu desenele decoraţi un perete al sălii de serbare sau le puneţi pe panouri, fiecare cu un număr, cu numele scris undeva pe o lista, nu pe dosul desenelorlaughing. Juriu din parinti, profesori, elevi, total 5 sau 7, numar impar.
2. Concurs de dans, 5 melodii/stiluri diferite, rock, disco, blues, salsa etc. Juriul, ca la desene, dar alţi membri.
3. Concurs de ţinută, Miss şi Mister Bobocel
Faceţi diplome pe carton alb sau color, frumos scrise şi pictate sau imprimate. Le vor pastra toată viaţa lor!

Rog popularizaţi siteul lecturirecenzate.ro E pentru toti elevii!

Dai funda aia?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

6 Cai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 11 ani si urmeaza sa am bal eu iti recomand sa faci concursuri de scaune muzicale, sa faci proba de talente si sa faci o proba de parada costumelor.

| crisi649 a răspuns:

Jocuri, concurs de desene, pote si un bal mascat!