| rosualbastru a întrebat:

Sunt eata si am 16 ani si 1.57 as vrea sa stiu daca mai am sanse sa cresc macar pana la1.60-1.63

3 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

Destul de probabil sa ajungi la 1.60 happy
N-as crede totusi sa te inalti pana la 1.63
Pana pe la 20 de ani mai cresti putin.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde si cat de inalti sunt patintii tai. Sigur mai ai de crescut. Ai doar 16 ani.Am gasit undeva niste date interesante. Ca la 16 ani ai 98% din inaltimea finala.Deci sigur vei avea 1, 60 m. Dar cine stie? Fiecare corp este unic si daca faci sport (baschet, volei, inot, mers pe bicicleta) si te hranesti corespunzator poate atingi si 1, 63.

| necrotic a răspuns:

Esti vita laughing