| Fluture a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani. Ce as putea face intr-o seara ca asta de sambata? Ce film mi-ati recomanda? Nu imi plac cele horror. Un film de dragoste, adolescenti. sau aventura?

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Public enemies, iti dau un singur film pentru ca merita vizionat nu o sa te plitisesti in niciun caz

| LolaLollita a răspuns:

"He's Just Not That Into You"
"If Only"
"Serendipity"
Astea imi trec acum prin mintehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si eu cateva filme dar bune ( nu stiu daca o sa-ti placa, contin chestii despre neo-nazisti etc, dar oricum sunt bune).
Pai in primul rand ti-as recomanda, chiar te-as ruga sa te uiti la American History X (Cel mai bun film vazut vreodata), la Romper Stomper. Aventura iti zic : King Kong.

| Decrepit a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce am senzatia aia vaga, dar cred ca tu ori ai inteles ce-ai vrut din American History X, ori nu l-ai inteles deloc, si te-ai uitat sa arzi gazu' degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Decrepit):

De ce ai aceasta senzatie? thinking
Si inca ceva... PC-urile sunt pe curent, nu pe gaz happy.

| Decrepit a răspuns (pentru anonim_4396):

De la nickname si atitudinea destul de lipsita de toleranta.Si doar ti-a spus-o clar si raspicat Danny : "Hate is baggage." E o metafora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Decrepit):

Dupa ce am vazut filmul eu am devenit si mai nazist. Adica, cum sa tolerezi ciorile dupa ce iti fura masina si ti-l omoara si pe frai-tu'?
Fiecare cu gandirea lui. Sanatate.

| Decrepit a răspuns (pentru anonim_4396):

Neh,tu cauti doar scuze sa-ti justifici deviatia si sa incerci sa faci logic un comportament ilogic.Nu e vorba de ciori aici, e vorba de persoana.Don't hate the game, hate the player.E logic sa cauti sa te aperi cand unul vrea sa iti fure masina, dar nu e logic sa urasti toti negrii doar pentru ca tu crezi ca l-au omorat pe taica-tu si ti-a spus un neica nimeni, gen Cameron ca "white men marches on and nigger/asian/not white equals bad thing".L-ai inteles gresit, atata tot.Foarte gresit as zice.Nu era o poveste despre ura, era o poveste despre salvarea caracterului, care gravita fix in jurul vorbelor lui Danny de la sfarsit.That's why we can't have nice things!