| andrafv a întrebat:

Sunt fată, am 16 ani si vreau sa îmi încep viața sexuală, dar ma simt foarte complexata in privința sânilor. Îi am prea mici. În rest sunt destul de dezvoltată, adică am un fund mare. Ce pot sa fac sa îmi crească sâni? Ce pastile sunt bune și ajuta in creșterea sânilor? Menționez ca iau anticoncepționale. Va rog mult sa ma ajutați!

75 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denis6688):

A, deci tot la povesti cu barbosi si duhuri inseminatoare de virgine ai ajuns. Trebuia sa zici de la inceput, ca sa nu mai pierdem timpul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrafv):

Poti sa-i spui simie cum esti tu pregatita sa ai sex la 16 ani?
De boli cu transmitere sexuala ai auzit?
sau tu crezi ca alea te ocolesc, fiindca tu esti diferita?
Riscul este imens si sansele sunt foarte mari, atata vreme cat esti atat de dornica sa faci un lucru fara cap, la o varsta atat de mica.
dar ma rog, fiecare doarme cum isi asterne.

| andrafv explică (pentru Violleta2022):

Asta înseamnă ca nu trebuie sa fac sex niciodată? De frică ca iau vreo boala cu transmitere sexuală sau ca rămân gravida? Da, stai liniștită, am auzit și m-am informat foarte bine in ceea ce privește contactul sexual și DA, sunt pregătită

| S0y3yLam03 a răspuns:

Pune-ti silicoane.

| Emazio a răspuns:

Eu cred ca ceilalți care au răspuns mai sus sunt niste habotnici stupizi.
Ar trebui sa te explorezi pe tine cum sugera cineva, sa iti faci temele despre sex si apoi sa treci la pasul asta, insa nu te grăbi sa iti strici naivitatea copilăriei, sexul nu implica doar un act fizic ci si mental. Care cred eu o sa te maturizeze. Iar in legătură cu varsta eu cred ca este ok, atat timp cat stii ce faci, acum datorită accesului la tehnologice toti se maturizează mai repede (in alte țări fetele sujt dsja căsătorite si au copil la varsta asta, deci nu ik asculta pe habotnicii ăștia). Distracție plăcută!
Si legat de sani mai așteaptă, la băieți barba se definitivează pana la 25 de ani de exemplu, nu trage inca linie. Un indice bun ar fi si sa te uiți la tine in familie, la mărimea sânilor rudelor, genetica ti-ar putea da un indiciu legat de cat de mari o sa ai sânii.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar "sunt pregatita" este doar in capusorul tau, pentru ca esti inca micuta si incapabila sa discerni ceea ce-i bine, de ce este rau. Nici macar lipsa sanilor nu te pot convinge ...ca esti inca nedezvoltata si neprogatita sa suporti o viata sexuala activa, de adult.
Nu vad decat o doza masiva de incapatanare, fara pic de logica si realitate, din cauza varstei micute, pe care o ai.
Nu ai cum sa fii pregatita la anisorii astia, fiindca consumul de anticonceptionalele pe care le iei, nu te protejeaza de boli cu transmitere sexuala precum: sifilis, SIDA, HPV samd.

Banuiesc ca ai parinti, iar daca ei nu se implica, sa-ti explice ce este rau in decizia asta, chiar nu este problema mea sa te tin de mana si sa te opresc.
In loc ca focusul sa fie acum pe invatat si pe cariera, tu preferi sa joci viata unui adult.
Regretabila decizie, vei vedea curand!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns (pentru andrafv):

Faceti Petting, nu sex!
Sexul nu e ciocolata, sa placa instant!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns (pentru andrafv):

Nu, nu esti, dar trebuie sa fi constienta ca s-ar putea sa nu mearga din n motive, si daca el te lasa dupa o vreme, ai sa suferi mult, si e pacat. repet, doar Petting, cat de mult, ca sa va cunof asteti corpurile si reactiile specifiice!
Si sa va spalati ff bine pe maini inainte si jos!

| Emazio a răspuns:

Bonus: ai trecut deja cu 1 an de varsta consintamantului sexual, in Romania de la 15 ani poti sa faci sex de capul tau. Daca pana si statul spune asta, nu ii mai asculta pe inapoiatii astia.

| andrafv explică (pentru Emazio):

Mulțumesc mult pentru sfat!

| Fatamuntilor a răspuns:

Sanii ar ultima ta problema!
Nu cred sa existe pastile pentru crestera sanilor. Daca mama ii are mici, nici ai tai nu vor creste foarte mult.Si va trebui sa te obisnuiesti cu asta. Oricum la momentul potrivit baietii vor aprecia asta pentru ca sunt mai usor de prins.

Daca tu ai fi mama si fiica ta ar veni cu o asfel de intrebare ce ai zice?
Degeaba zici ca esti pregatita, daca corpul zice, ba.
Eu zic sa mai astepti, ai totul timpul din lume.Nu fa ceva ce ai putea regreta mai tarziu.

| christine99 a răspuns:

Pare ca nu ai incredere in tine... vezi sa nu te bagi intr-o partida unda sa-si bata cineva joc de tine la 16 ani esti usor de manipulat chiar daca ti se pare ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Vârsta legală e 15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te-a mințit că-ți trebuie sâni mari ca să-ți începi viața sexuală? Se vede că ești micuță, eu zic să mai aștepți până capeți niște încredere în tine. Mărimea sânilor nu contează. Femeile normale au sânii de toate mărimile, mari, mici, inegali etc și bărbații au preferințe la fel de diferite. Complexele tale nu își au rostul.

| Nimeni20192018 a răspuns:

La 16 ani îți începi "viața sexuală"? vrei să devii panaramă sau ce îți dorești? Viața sexuală, se începe ori când te măriți, ori minim, dar minim la 18 ani. Eu unul nu sunt de acord nici la 18 ani, eu sunt de părere că viața sexuală trebuie începută când te măriți. Așa că până la minim 18 ani, lasă pastilele care să-ți mărească sânii și caută mai bine niște opere care le vei avea la Bacalaureat.

Sunt curios părinții tăi ce spun despre asta? Sau nici măcar nu știu așai?

Dacă știu și sunt de acord au probleme psihice sigur.

| Celcestietot a răspuns (pentru andrafv):

Ia sa vedem ce scrie in DEX, ca sa o lamurim, copy-paste :

,, curvă [At: COD. VOR. 121/14 / E: vsl куръва] (Pop) 1-2 sf, a (În morala creștină) (Femeie) care întreține relații sexuale în afara unei căsătorii oficiate de biserică Si: curvăreață (3-4) Cf curvar (1-2). 3-4 sf, a Prostituată. 5-6 sf, a Adulteră...''

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Te vei regasi in aceasta definitie obiectiva?

| Celcestietot a răspuns:

Kurvele nu vor intra in Rai, asta scrie in Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Aici mere zicala fetele bune merg in rai și cele rele merg unde vor ele.
Nu exista iad, curwele trăiesc deja în iad pentru că sa fie curwa nu e o alegere, e o necesitate că nu o vrea nimeni pentru ceva serios.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ales sa fii kurva, ai ales sa nu ai o viata buna! Ti-ai semnat condamnarea. Astia sunt copii manipulati, ce sa faci. Instinctul de turma duce la orgie din cate se poate vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce iei anticonceptionale lol

| Emazio a răspuns:

Uite unde s-au retras preoții si sfintii, pe TPU sa înjure oamenii. Desi voi nu acceptați vremurile s-au schimbat, si daca voi vreți sa va închideți in lumea voastra super ok, doar ca restul o sa mergem cu prezentul. Daca va iau la bani mărunți se vedem cat de creștini sunteți voi in realitate si daca respectați voi dogmele alea ca la carte va faceți de ****. Creștini de internet sunteți voi.

| ania a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

80% în privința bolilor venerice pentru că chiar dacă pentru sarcini nedorite protecția e de 99% chiar dacă nu ajunge spermă în vagin poate ajuge sânge propriu în contact cu sângele partenerului printr/o mică rană.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ania):

Daca esti tembel si te tai inainte de sex... da.

Răspuns utilizator avertizat