| andrafv a întrebat:

Sunt fată, am 16 ani si vreau sa îmi încep viața sexuală, dar ma simt foarte complexata in privința sânilor. Îi am prea mici. În rest sunt destul de dezvoltată, adică am un fund mare. Ce pot sa fac sa îmi crească sâni? Ce pastile sunt bune și ajuta in creșterea sânilor? Menționez ca iau anticoncepționale. Va rog mult sa ma ajutați!

75 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Probabil nu te așteptai la atât de multă lume care să-ți spună să nu-ți începi viața sexuală. Dar stai liniștită, 90% din cei de aici sunt introvertiți, urâți și speriați si dacă ei sunt virgini la 20 de ani cred că toți ar trebui să fie ca ei.
Poți să faci sex la 12 ani, dacă ești pregătită din punct de vedere fizic și moral. Nu ai ce să regreți dacă îți începi viața sexuală la 16 cum nu ai ce să regreți când o începi la 20 dacă faci totul cum trebuie.
Trebuie să știi câteva lucruri:
Folosești mereu prezervativ (Chiar dacă iei anticoncepționale. Totuși, dacă ești cu un tip o perioadă mai lungă, vă înțelegeți foarte bine și decideți să faceți sex fără prezervativ, ar trebui să-i sugerezi să-și facă analizele înainte. Chestia asta nu ține de încredere, ar putea avea ceva bts și să nu știe că o are).
Să faci sex pentru că vrei tu să o faci, nu pentru că vrea un tip. Nu face niciodată sex pentru cineva sau nu o face ca o recompensă pentru cineva sau ceva pentru că atunci nu mai e nimic mișto la mijloc, ești doar o chestie în care se fu(e el.
Nu mima orgasmul sau alte rahaturi de genul pentru că nu te ajută deloc. Stai liniștită, nu moare de grijă că nu ai terminat.

Despre problema cu sânii mici, personal prefer fundul și picioarele în 10 din 10 cazuri. Si la fel preferă mulți tipi. Dacă te duci într-un loc cu mai multă lume și încerci să cataloghezi tipe drept frumoase după fund sau sâni o să vezi că majoritatea celor frumoase sunt în felul ăsta din cauza fundului și nu a sânilor. Văd femei și tipe cu sânii medii sau mari peste tot și majoritatea sunt meh. Chestie pe care nu o pot spune despre tipele cu fund ok.
Toată treaba asta cu sâni-fund devine dubioasă, mă opresc aici. Oricum o să-ți mai crească sânii. În plus, complexele sunt o porcărie. Nu cred că e cineva care are 100% din tot. Fiecare dintre noi avem ceva și nu avem altceva. Tu trebuie doar să înveți să scoți în evidență părțile bune astfel încât să le eclipsezi pe cele "rele".

Dacă arați bine, dar ești bătut în cap, învață să te folosești de aspectul fizic. Dacă e invers, folosește-te de inteligență, caracter, atitudine. Dacă nu ai nimic din astea, probabil ai mulți bani, un statut, etc.
Nu rămâne la motto'ul basic al românului, "câte puțin din toate" pentru că de-aia suntem în stadiul ăsta.

| Emazio a răspuns (pentru Denis6688):

Exact, e bine daca ai inteles mesajul. Sa nu le spui ca imi fac veacul pe aici daca te baga cineva in seamawinking.
Cei ca tine ma fac sa regret ca impartim aceasta tara si ca la amandoi ne valoreaza votul la fel, ba chiar ca tu ai drept de vot.

| Celcestietot a răspuns (pentru Denis6688):

Măcar am incercat. Cu noi creștinii, aceștia au șansa măcar să audă de moralitate și să o pună în practică. Rămâne de văzut ceea ce va face happy.

| Celcestietot a răspuns (pentru Emazio):

Pocăiește-te, căci vremea se apropie.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Denis6688):

Așa este, nu ai nevoie de o religiewinking

| andrafv explică (pentru Celcestietot):

Vă dați mari credincioși, dar voi tot ce știți este sa judecați! Cică îmi dați sfaturi bune? ce sfaturi? Mă faceți curva și in toate felurile. Astea sunt sfaturi? Vai de capul vostru. Sunteți înapoiati rău. Dacă o adolescenta vrea sa își înceapă viața sexuală cu un băiat pe care îl iubește, înseamnă ca e curva? Curvă e aia care sare din **** in ****. Scuzați limbajul

| andrafv explică (pentru LoveSleep):

Mulțumesc mult pentru sfaturi!

| Celcestietot a răspuns (pentru andrafv):

Haide sa reluăm ceea ce am scris eu :

„Ia sa vedem ce scrie in DEX, ca sa o lamurim, copy-paste :

,, curvă [At: COD. VOR. 121/14 / E: vsl куръва] (Pop) 1-2 sf, a (În morala creștină) (Femeie) care întreține relații sexuale în afara unei căsătorii oficiate de biserică Si: curvăreață (3-4) Cf curvar (1-2). 3-4 sf, a Prostituată. 5-6 sf, a Adulteră...''

Mai apoi te-am întrebat dacă te vei regăsi în această definiție, nu altceva și până acum nu te-am acuzat de nimic, nu te mai ataca atât. Nu te judecăm, ci incercam sa te educăm, chiar cu definiția din DEX! Minte DEX-ul? Cum comentezi la ceea ce am scris eu aici?

| Violleta2022 a răspuns:

Sanii nu cresc cu pastile, creme sau descantece, ei cresc HORMONAL!

| danutzu96 a răspuns:

Dar, de ce asa de repede? Ai multe altele mult mai importante de facut la varsta asta... Trebuie sa te duci la liceu, sa iei BAC-ul, sa intrii la o facultate. Toate se fac la timpul lor. Asteapta macar pana la 18 ani...