| KittyGEO a întrebat:

Buna sunt fata si am 14 ani, de curand am inceput sa tin dieta Dukan si chiar m-a ajutat sa slabesc 5 kilograme as vrea sa o mai tin pana cand mai slabesc 5 insa am tot auzit ca nu e buna pentru organism si nu mai sunt asa de sigura...as vrea sa stiu daca a mai tinut-o cineva si daca a patit ceva, multumesc happy

2 răspunsuri:
| betty678 a răspuns:

Nu trebuie sa ti diete la varsta asta. Acum se produc multe schimbari treci printr-o schimbare mare a corpului si nu este bine sa tii diete. Ca sa slabesti cred ca trebuie sa mananci in cantitati mici nu sa ti diete. Este problema ta insa eu te sfatuiesc sa nu mai tii dieta deoarece tu treci de la pubertate la adolescenta si se produc schimbari care nu suporta diete. Faci cum vrei

| SweetChoco a răspuns:

Nu am incercat-o niciodata si nici nu am de gand sa o incerc. In primul rand nu e buna pentru organism pentru ca esti in crestere si la varsta asta se petrec cele mai multe schimbari.