| popescucarmen43 a întrebat:

sunt fata si din toamna incep liceul, am 16 ani si sunt sa zic asa o CIUDATA in toata regula! laughing laughing am trecut prin multe suferinte.si am trecut peste ca sa zic asa.dar niciun baiat nu m-a atins, sau pupat pe obraz...etc mi-e rusine de felul in care ara..am imperfectiuni pe fata si nici ditamai curu sau sani..baietii frumosi fug de mine. sad crying si nu stiu dc eu vreau prieten sa ne tinem de mana etc.dar eu sunt mai schimbatoare ca si vremea laughing adica, cand sunt pe punctul de ami face o relatie, dau inapoi..nu mi place sa ma sarut sau chestii de genu,mi se pare ceva de a dreptul scarbos(N AM AVUT NICIODATA PRIMUL SARUT),sau lingusiri de astea, eu sunt foarte retrasa de baieti, si nici nu vad viata din punctul de vedere caa vaii trebuie sa fac copii pana in 30 sau sa ma marit..eu nu-s asa,prefer sa raman singura toata viata si sa ma ocup mai mult de cariera. laughing sincera sa fiu as vrea sa fiu indiferenta fata de toti,sau fiu aroganta,prietenoasa dar aroganta, adica daca ma invita unu in oras sau ceva de genu, sa i zic pur si simplu :imi cer scuze nu-s interesata! dar daca sa zicem poate aparea acel tip care-ti da lumea peste cap si te face sa nu mai gnadesti? poate chiar unu frumos as zice eu...cum imi voi da deama ca el e alesu si ca nu trebuie sa mi fie teama sa fac pasu spre o relatie? va lupta oare pentru mine daca ma vede mai timida asa,, dar totul el sa moara dupa mine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate este ceva legat de faptul ca ai fost clasa a 8-a la 16 ani, adica esti mult mai mare ca ei...

| 4StarLight a răspuns:

Toate la timpul lor!
Ai zis că abia începi liceu, de ce te îngrijorezi? Pe parcursul liceului te vei schimba, unele lucruri care nu ți-au plăcut îți vor plăcea și invers! Faptul că ești o fire schimbătoare e tipic adolescenței, când plângi 5 minute și peste 10 râzi până la lacrimi!
În viață poți fi un om realizat și fără să te căsătorești, dacă pentru tine asta nu constituie o prioritate, să-ți întemeiezi o familie, atunci nu asta este important!
Iubirea e imprevizibilă și vine de unde nu te aștepți, îți spun din experiență, sunt la rândul meu o persoană timidă și nu mi se pare că alții nu mă suferă, fiecare are stilul lui de a fi și există câte cineva potivit pentru fiecare

| Otto19 a răspuns:

Esti o persoana mai pretentioasa si eu sunt asa, o sa il gasesti, e foarte bine ca te patrezi pentru el, rar gasesti asemenea fete.