| eudoareu1000022020 a întrebat:

Sunt fata si trec in clasa a 9-a.Locuiesc cu bunicii, ei nu isi permit sa plateasca o gazda asa ca au decis sa stau la internat. Vreau sa stiu si eu..cum e la internat? E adevarat ca nu ai cum sa inveti acolo? cum e programul? ai voie sa iesi in oras sau stai inchis acolo 24/24?
Pentru ca sunt fata,am destule lucruri,o sa avem cate un dulap separat sau doar un raft? laughing cu baile cum e? Nu ai voie sa iesi afara? straight face Va rog, detalii..chiar nu stiu ce o sa ma astepte.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Ai voie sa iesi afara, dar la 21 trebuie sa fii inapoi la internat caci se face prezenta si trebuie sa fii acolo.
Normal ca poti invata, ideea era ca era galagie dar fiind mici veti fi mai atent supravegheati si nu prea cred ca se va face galagie.
Nu ai cum sa ai doar un raft, sunt si ei constienti ca aveti mai multe lucruri. happy

| Kiwibibilă a răspuns:

În cazul în care îmi veţi mai vedea întrebarea, tot timpul anului, ora limită e 21? Căci şi eu vreau să mă mut la cămin de anul viitor.

| Adry05 a răspuns:

Eu asa stiu, am o cunostinta care statea la camin in timpul iceului si trebuia sa fie la ora 21:00 mereu. Poate depinde si de localitate.

1 răspuns:
| Kiwibibilă a răspuns:

Deciiiii...
Bineinteles ca ai cum ca inveti, sunt camere de studiu cu pedagogi unde poti invata.
Vei putea iesi, dar vei avea un program, asta insemnand ca trebuie da te intorci inainte sa se intunece. Programul difera in functie de ora la care se intuneca.
Da, veti avea dulap separat si cate 2 sertare separate. Bine, asta depinde si de internat dar de obicei asa e.
Baile sunt la comun.