| mg112mada a întrebat:

In toamna trec in clasa a 9 a si trebuie sa ma hotarasc unde voi sta? La internat sau in gazda? Ideea e ca parintii vor sa sa stau la internat, eu in gazda, deci nu prea ne intelegem in aceasta privinta.
Eu va intreb, daca ati in locul meu ce ati alege? FUNDA raspunsului cu mai multe argumente!

6 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna!
Eu cred ca ar trebuisa mergi la internat avand in vedere ca esti sin clasa a IX a.

| darius1001 a răspuns:

Nu stiu eu as spune sa stai in gazda eu in gazda am stat la internat nu este asa de bine mai ales ca sunt alti mai mari ca tine si se poate intmpla orice. Aici Tu alegi Bafta.

| Ursul543fanatic a răspuns:

Mai bine mergi la internat pentru ca acolo nu costa nimic si conditiile sunt chiar bune. Sfatul meu e sa asculti de parinti. Si in plus e preiculos sa stai in gazda pentru mai multe motive pe care nu le pot numara acum.

| OAliceO a răspuns (pentru Ursul543fanatic):

De fapt. se plătește și la internat. tongue

| Denisa727 a răspuns:

Buna. Sfatul meu este sa mergi la internat, pentru ca acolo o sa fie si alti elevi de varsta ta cu care poti socializa, care te pot ajuta cand ai nevoie, dar si pentru ca acolo este gratis si economisesti bani. Plus ca la varsta asta ar fi chiar frumos sa stai la internat cu alti prieteni, puteti face o gramada de lucruri. Si daca o sa stai in gazda va trebui sa ai foarte mare grija sa nu strici nimic, pentru ca nu sunt lucrurile tale (majoritatea lucrurilor din casa), iar la internat nu prea ai ce sa strici.

| Nikoletaaaaaaa a răspuns:

La internat ai colege/colegi de camera. Poate fi si distractiv. La gazda e mai nasol. Depinde de proprietari, poate fi putin periculos!