| Bianca982 a întrebat:

Buna,sunt foarte complexata de inaltimea mea, am aproape 14 ani si 1, 79 cm inaltime. Nu mai zic ca isi bat joc colegii de mine poreclindu-ma. Stiti vreo metoda prin care sa scad in inaltime,sa par mai scunda sau macar daca voi mai creste? va rog mult ajutati-ma,vreau pareri, mama imi zice ca e foarte frumos sa fii inalt si ca multi isi doresc inaltimea mea. Spuneti-mi o parere si niste sfaturi la intrebarile pe care vi le-am adresat. Multumesc!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu am fost inalt in scoala generala. In liceu eram 4 de inaltimea mea. Avanatajul? Daca unul zicea ceva il altoiam de nu se vedea. Vad si acum pe strada o serie de femei inalte si frumoase.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate abia ai intrat in adolescenta si cresterea ta in inaltime va continua inca minim 4-5 ani. Depinde foarte mult cat va fi de accelerat si in ce mod seva concretiza pana la final insa mai mult ca sigur se vor mai adauga cativa centimetri. O solutie la indemana ar fi practicarea unor sporturi in care inaltimea este, reprezinta un avantaj; volei, baschet, atletism, etc. Chiar daca nu fac parte dintre "giganti", febletea mea este Maria Sharapova care cu cei 1, 88m ai ei este o femeie foarte frumoasa si dorita. Daca vei activa in cadrul unor cercuri de indivizi inalti iti va fi usor sa-ti gasesti si un partener pe masura. Multa sanatate.

| Bianca982 explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc, stiu, fratele meu are 2 m iar cand stau pe langa el ma simt mica si imi este foarte bine, din pacate stau intr-un oras mic si nu exista persoane care sa alcatuiasca echipe de baschet, volei, etc

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bianca982):

Te vei duce la liceu si exista posibilitatea sa fii remarcata si selectata de un antrenor, bineinteles daca iti place sportul. Daca nu mai stii, poate in modeling, etc. Multa sanatate.

| Nitunitu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai tarziu o sa fie ea selectiva in materie de barbati si o sa aleaga ea, nu o sa o aleaga altii pe ea. Deci e foarte bine, inaltimea ei este un mare avantaj.

| Nitunitu a răspuns:

Mama ta iti spune foarte bine. Nu stiu daca 10% din femei au peste 1.90

O sa mai cresti putin dar nu te speria, o sa fi foarte apreciata mai tarziu.

Fetele au in general intre 1.55 si 1.70 si se cred si isi doresc sa fie mai inalte.

| Bianca982 explică (pentru Nitunitu):

Mie nu imi place deloc ca sunt inalta si nu vreau sa mai cresc deloc, iti multumesc!

| Bianca982 explică (pentru Nitunitu):

Iti multumesc! Sincer nu inteleg ce vedeti asa frumos sa fii inalt sad