| Den1sa a întrebat:

Buna, sunt foarte curioasa ce subiecte va plac voua baietilor se abordati cand vorbiti cu o fata prin mesaje sau ce v-ar placea sa va intrebe o fata sau cum ar trebui o fata sa inceapa o conversatie si despre ce va place voua?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Am înțeles.
Îmi pare rău să o spun, dar dacă niciunul dintre voi nu ia acțiune nu se va transforma niciodată într-o relație, va rămâne la stagiul de un salut ce faci la revedere. Daca îl placi trebuie sa ii atragi atenția cumva, sa ii spui subtil.
Dar o problema mai e faptul că s-ar putea ca respectivul sa nu fie interesat. De asta trebuie sa vezi daca da semne, daca nu, asta e. Nu trebuie sa stai într-un loc în care nu ești apreciat cum spune cineva. Poate că ești apreciata, dar nu e intresat, ai prins ideea.
Iar ca subiecte, lucuri ce îl interesează pe el, daca îl cunoști cat de cat știi ce i place și vei știi cum să elaborezi discuții pe seama lor și treptat sa duci către spre ceva mai mult decât o prietenie.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mecanica cuantică.

| Alverto a răspuns:

Salut
In principiu nu poți vorbi cu X despre ce vorbești cu Y. Trebuie să te uiți și tu la el pe profil, sa vezi ce poze face etc. Daca face scheme din alea cu degetele (de ex al doilea deget de la cel mic lăsat în jos) ascultă muzică trap. Daca face poze in timp ce joaca fotbal sau e cu mingea ii place sportul respectiv etc etc.

Eu personal as vrea sa vorbim despre viața, valori, despre familie, pentru că numai în felul ăsta îmi pot da seama ce personalitate are și dacă ne interesectam, iar după daca văd că îmi place de ea o invit sa ne întâlnim la o pizza ceva.
Dar eu nu mai fac asta pe internet de mult deoarece am ajuns la concluzia că relațiile făcute de pe internet nu sunt stabile, este necesar să mă știu cu ea și din realitate și să o cunosc de 2-3 ani.

| Den1sa explică (pentru Alverto):

Ma refer la faptul ca gen esti prieten cu o fata(va cunoasteti si in realitate)vorbiti din cand in cand dar conversatia nu duce practic nicaieri, si mi-ar placea sa stiu despre ce am putea vorbi, e doar o curiozitate inexplicabila dar multumesc pentru raspuns

| Den1sa explică (pentru Alverto):

Multumesc pentru raspuns!

| Alverto a răspuns (pentru Den1sa):

Am înțeles.
Îmi pare rău să o spun, dar dacă niciunul dintre voi nu ia acțiune nu se va transforma niciodată într-o relație, va rămâne la stagiul de un salut ce faci la revedere. Daca îl placi trebuie sa ii atragi atenția cumva, sa ii spui subtil.
Dar o problema mai e faptul că s-ar putea ca respectivul sa nu fie interesat. De asta trebuie sa vezi daca da semne, daca nu, asta e. Nu trebuie sa stai într-un loc în care nu ești apreciat cum spune cineva. Poate că ești apreciata, dar nu e intresat, ai prins ideea.
Iar ca subiecte, lucuri ce îl interesează pe el, daca îl cunoști cat de cat știi ce i place și vei știi cum să elaborezi discuții pe seama lor și treptat sa duci către spre ceva mai mult decât o prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Eu nu cred că ar trebui ci mai degrabă aș lua întrebarea ta altfel: Ce îți place ție la o fată?

Pai mie îmi place să vorbesc despre existență, psihologie, tehnologie, astronomie, istorie sau relații. Despre societate și oameni în general, concepte, stereotipuri (să le demontez) și așa mai departe.

Pai ar trebui sa o înceapă spontan, să deschidă un subiect și de acolo sa continuăm să vorbim, e foarte important ca totul sa fie cat mai natural posibil.

| Mypasw a răspuns:

Bună. In cazul tau singurul subiect pe care îl poți aborda este cum sa o lingi mai bine deoarece alte calități nu ai. Funda?