| HelpMePlease343 a întrebat:

sunt impreuna cu prietena mea de 3 luni si totul mergea perfect, pana ieri cand am iesit si in statie se purta asa rece cu mine, abia ma lasa sa o iau in brate si ea nu ma lua si de ieri se poarta foarte rece si se enerveaza din orice chestie. Ce crezi ca s-o intamplat? straight face

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate e la ciclu si de aceea se enerveaza din orice

| MasterOfDisaster a răspuns:

O posibilitate ar fi intr-adevar sa fie „acea perioada a lunii".
Mai apoi, poate ca a primit o veste proasta care o preocupa. Poate ca a deranjat-o ceva ce ai zis, ai facut tu la intalnire. Poate a vazut o persoana care i-a trezit amintiri neplacute sau dureroase. Exista o multime de „poate".
Cel mai bine ar fi sa o chemi sa vorbiti deschis unul cu altul, fata in fata, si sa lamuriti situatia, nu sa pui o intrebare pe TPU, ca asta nu va rezolva problema happy.
Mai intai asteapta cateva zile (1-2) pentru ca se poate sa se calmeze apele.

Sper sa fie totul bine happy.

O seara frumoasa!

| ItsMaxi a răspuns:

Mai demult trecusem si eu prin aceeasi intamplare. la ultima intalnire cu fostul meu :\ se comporta destul de rece, d'abia ce ne'am vorbit. ( mai era si cu verisoara'sa, o fata destul de treaba) dar cand am ajuns acasa, mi-a lasat un mesaj ca nu ma mai iubeste din cauza fostei lui... o iubea pe fata aia atat de mult sad. m-a durut atat de tare. din cauza asta imi scazuse moralu, n'am mai iesit afara cu prietenii, plangeam in fiecare noapte ..etc. nu vreau sa treci prin aceeasi intamplare asa ca te sfatuiesc sa vorbesti cu ea, ii poti lasa un mesaj gen : '' uite, iti cer mii de scuze, daca te'am ranit, sau ti'am gresit cu ceva, dar vreau sa ma intelegi. chiar nu ma simt okey sa stiu ca tu esti atat de distanta cu mine, din cauza asta nu ma mai simt intocmai bine, nu vreau sa te supar,, eu inca te mai iubesc. '' daca nu'ti raspunde inseamna ca din pacate nu mai e asa de interesata sad, sau poate ca trece printr'un moment neplacut al vietii sale, si incearca sa nu te contamineze si pe tine cu supararile ei d'aia se comporta mai distanta. mult succes kiss ( cat despre fata cu care era fostul fostul fostul fostul rolling on the floor) meu ei bine a stat cu ea cateva zile, si fata si'a batut joc, si la randul sau si el a plans :\.'' ironia sortii sad. tu sa tii capul sus, si sa nu cedezi, nu'i singura fata, mai sunt multe. o zi buna.

| aLex22andra a răspuns:

Pai nu stiu de unde vrei sa isi dea alții seama?
Sfatul meu este sa vorbești cu ea si sa o intrebi ce s-a intamplat!