| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in a 5 a si dau teza vineri,sunt ff fricoasa si am multe, multe emotii, la romana ..am si acolo dar nu asa mult, la mate note mai mari de 7-8 n-am si e abia inceputul,as vrea sa-mi spuneti ceva care sa ma linsiteasca ( daca aveti laughing ), sa-mi povestiti de prima voastra teza poate ma voi simti mai bine :-(.
As vrea, de asemenea sa-mi dati niste modele de teza la matematica pentru primul semestru cls a 5 a si cate exercitii se dau la o teza ( mentionez ca-i prima teza pe care am dat-o vreodata)
funda!

4 răspunsuri:
| AndradaE a răspuns:

Stai linistita! Ai spus ca te descurci cat de cat. Pe ultima suta de metrii nu se fac multe, dar trebuie sa recapitulezi ce ai invatat pana acum, sa te uiti pe exercitii si rezolva probleme unde stii ca nu te descurci. Teza este ca orice alt test, ia-l ca atare, ai incredere in tine si spera la note mai bune in viitor! Succes!

| anonim_4396 explică (pentru AndradaE):

Cate exercitii se pot da intr-o teza?

| AndradaE a răspuns (pentru anonim_4396):

Profesorii difera... al meu da 3 puncte din oficiu si 7 exercitii. probleme definitii...

| TheDarkReaper a răspuns:

Hmm la noi a fost o fata buna la mate da pe semestrul 2 intra 5 a luat da clasa adica 5 in teza si avea note de 8 9 10 pe langa asta pe primul sem a luat 10 in teza