| Jok a întrebat:

am si eu o problemă am niste note proaste la matematică... si am luat 3 in teza si la oral a zis ca nu nu ne pune note ce notă ar trebui sa iau in oral sa nu raman pe primul` semestru? pS:Sunt cls. a 7-a.
PS 2: Nu am mai ramas niciodata la nimic (nici la mate) prima dată.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai media notelor de la oral de cel putin 5 si atunci o sa iasa cel putin 4, 50 si o sa ai media 5.
Daca nu-ti iese acum atunci vezi ce nota iti mai trebuie ca sa-ti iasa.

| Jok explică (pentru Ioandelasal):

Deci daca mai iau un 5 in oral sau 6, pot sa trec? thinking

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jok):

De unde vrei sa stiu? N-ai spus notele pe care le ai pana acum. Ma crezi mama Omida?

| Jok explică (pentru Ioandelasal):

Pai am 3 5 5 5 si 3 din teza

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jok):

Trebuie sa mai obtii o nota de 7 si atunci media notelor o sa fie 5.

| deeadeea111 a răspuns:

Ce note mai ai?

| Sufletzeliubit a răspuns:

Depinde ce note mai ai pe langa cea de teza

| Alex_Allexx_1998 a răspuns:

Daca ai 3 in teza incearca sa mai iei un 10 sau macar 3 de 8