| KindKid17 a întrebat:

Sunt la mate-info clasa a X-a si as vrea sa ma transfer in semestrul 2, la filologie. Momentan in clasa mai suntem 15 elevi si stiu ca daca o clasa are mai putin de 15 elevi, aceasta se desfiinteaza. Oare ma vor lasa sa ma transfer? Ce ziceti? Si la ce voi da teza la filo? Va rog sa ma ajutati cu raspunsuri detaliate! Funda!winking

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Intr-o clasa trebuie sa aiba minim 12 elevi.
Teza la Limba si literatura romana
Teza la Limba moderna 1
Teza la Istorie/ Geografie (la alegere)
Teza la Limba latina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te poti transfera, in primul rand, trebuie sa iti fie acceptat transferul. Directorul liceului tau poate sa nu iti acorde transferul. In plus, din ce am inteles, nu mai poti schimba profilul pe semestrul al 2-lea, ci doar la inceputul anului. ( nu sunt sigur)