| Ciresikaaa a întrebat:

Buna,

sunt in clasa. 6 si nu am prieten sad

de ce alte fete de la mine din cls. au?

si nu arata mai bine ca mine [nu sunt nici eu nu stiu cine, dar totusi sunt mai inalta mai corpolenta ca ele sa va dau unn ex: au 1, 52 inaltime si au vreo 36 kg,]

nu inteleg de ce de mine nu se prea "leaga" baietii? crying

ce as putea sa fac?

de ce ele au si eu nu?sad

Răspuns Câştigător
| Lucky9441 a răspuns:

Denisse, Stai linistita eu in clasa a 6 a nu aveam desi fetele de la mine din clasa aveau. si se laudau ...ingora`le pe celelalte o sa ai si tu de o sa te saturi.doar asteapta si o sa te observe baietii.:d. Eu eram la fel ca tinelaughing ca n`am pr si ca vreau si asa in a 6 a acum sunt in a 7 a am prieten si mi destul de greu. Nu`mi mai sta capul la ore si ma gandesc la elstraight face si astfel iau note slabe. Trebuie sa ajungem la o varsta in care sa putem face echilibrul intre scoala si dragoste. Intelegi? sper ca ti-am fost de ajutor si nu`ti face griji scumpa` baietii o sa vina:*.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 9-a si nu am prieten.Nu e o asa mare tragedie, stai linistita. Odata cu varsta o sa ne maturizam cu totii si o sa iti gasesti si tu pe cineva.

| AG a răspuns:

Nu fa o tragedie din asta.
Probabil esti mai aparte decat ele.
O sa vina si momentul in care iti vei gasi si tu un prieten si vei putea crea o relatie frumoasa.
Don't worry cunosc si fete mult mai mari ca tine care nu au iubitwinking

| kiky278 a răspuns:

Ele au pentru ca sunt mai fraiere! De ce trebuie sa fi asa invidioasa pe ele? Nici eu nu am iubit si celelalte au...nu s eleaga baietii ca sunt fraieri de aia.Ar trebui sa nu iti pese!

| ColorfullColors a răspuns:

Nu te ingrijora, nu e ca si cum se sfarseste lumea.

Primul prieten l-am avut la 13 ani, pe 21 septembrie, relatia a fost doar ca sa vad si eu cum e sa ai prieten, dupa ce l-am "incercat", l-am lasat. Asta s-a intamplat pe 1 octombrie. De sarutat, ne-am sarutat in prima noastra zi, si acela a fost si primul meu sarut.
Cu primul prieten nu am avut nici un date, pentru ca ne vedeam prea des la scoala si ne cam plictiseam unul de altul. Primul date a fost cu al doilea prieten, pe 19 noiembrie. Am fost pe cetatea Devei, ne-am plimbat, am fost la un suc, nimic fancy, dar a fost perfect.

Prima mea relatie a fost bazata pe ceva cam aiurea, ceva ce aveam eu in cap. Atunci multi baieti ma placeau, dar eu cum nu avusesem nici un prieten, vroiam sa "probez" unul, ca mai apoi sa fiu pregatita pentru ceilalti. Asa ca am ales pe cineva de care nu imi placea, si caruia ii cam placea de mine. Nu stiu daca am facut bine sau nu, dar a iesit ce planuiam. Din pacate, nu am ales un baiat foarte serios, acesta nu era in stare sa stea doar cu o fata. Asta e, am asteptat 10 zile, l-am suportat, si m-am despartit de el. Oricum relatia nu avea nici un viitor, plus ca nu imi placea tipul, nu era genul meu. Desi el a suferit dupa mine, a vrut sa ne impacam, mi-a spus ca "ma iubeste". Eu nu l-am luat in seama, urmand "regula" mea de toate zilele: Nu ies cu fosti. Daca nu a vazut cat de speciala sunt din primul moment, nu merita. Apoi a realizat si el asta si mi-a spus "Ai ceva special, dar nu stiu ce." Am fraza asta de zeci de ori (nu numai de la el) si m-am saturat... Oricum nu mai are vreo sansa cu mine.
A doua relatie in schimb a fost frumoasa, fara lacrimi la final, chiar daca ne-am iubit. Si nu a durat 10 zile, ci exact o luna.

Baiatul pe care il alegi sa-ti fie prieten sau baiatul de care te indragostesti, aparent fara nici un motiv, trebuie sa se incadreze in stilul tau de baieti.
Acesta poate sa semene foarte bine cu tine, sau sa fie total opus tie, cum e in cazul meu.
Eu sunt matura, serioasa, ma imbrac in negru, ascult muzica emo si rock, iar baietii care ma atrag sunt tot timpul copilarosi sau imaturi. E cam aiurea pentru ca nici o relatie nu poaterezista foarte mult, cand te gandesti ca sunteti total diferiti.
Bineinteles, si mie mi-ar placea sa ies cu un baiat matur, sensibil, cu parul lung (dar nu chiar cu plete desi nici asta nu m-ar deranja), rocker, biker sau skater, care nue obsedat de CS, care apreciaza arta si ii e pasionat de arhitectura, sau desen, sau fotografie, care e mai mare cu un an sau doi decat mine, pentru ca nici prea mare nu-mi place sa fie, caruia ii pasa cum se imbraca, care nu poarta blugi cu tur lasat, si care nu e foarte inalt, si mi-ar placea, de ce nu, sa fie emo.
Dar cand o sa gasesc eu un baiat dinasta el nu o sa ma placa. Sau pur si simplu nu exista cineva care sa indeplineasca toate conditiile.
Logic, aceste criterii depind de multe, si sunt diferite de la o fata la alta.

Cand te agati de cineva si iti spui tie ca "vai, ce mult imi place de el", sau te-ai indragostit de un baiat doar pentru cum arata, sau nu il cunosti deloc, si doar l-ai vazut pe hol si ti s-a imprimat imaginea lui in minte, sa stii ca baiatul ala o sa afle, si o sa profite de asta.

Crede-ma am trecut de zeci de ori prin asta. Si m-am invatat. Dar tot nu puteam sa nu mai imi placa... Si ce crezi ca am facut? Nimic. Am asteptat. Vinerea asta un baiat care nici nu credeam ca sar uita la mine sau ca ar fi cat de putin interesat mi-a spus pur si simplu ce simte si ca vrea sa fie cu mine. happy :X:X

Concluzia: Baietii isi cam bat joc. Mai bina asteapta sati zica el ca te place ca atunci sigur vorbeste sincer. Daca ii spui ai putea un raspuns "da" dar doar ca sa isi bata in continuare joc. Baietii se distreaza facand asta. Noi nu putem intelege de ce.

Fetele chiar nu vad nici un motiv pentru care sa nu te duci direct la "bad boy"-ul pe care il placi si sa-l saruti. Fetelor, viata nu e film! Ce se intampla in filme (majoritatea) ca o fata place un baiat si acel baiat e super indragostit de ea de mult timp. E complet ireal! In viata actuala si reala, baietii vor multe fete care sa ii placa. Nu doar una indragostita de ei.

Asta e, stiu ca poti crede ca sunt foarte pesimista, ca sunt in depresie sau multe chestii de genul asta. Dar nu sunt. Sunt foarte fericita momentan si cred ca voi fi mult timp asa.

Aminteste-ti ca nu toti baietii sunt la fel, desi majoritatea fetelor asta spun. Baietii gandesc in moduri total diferite, si e o nebuinie sa spui ca sunt la fel! E ca si cum ai zice ca toate fetele sunt la fel! Si asta stim sigur ca nu e adevarat.

Deci aminteste-ti ca exista un baiat care te merita. Poate il cunosti, poate nu inca. Nu o sa-l cunosti daca iesi in oras, daca mergi prin cluburi, daca flirtezi cu fiecare baiat de pe hol, daca stai acasa in week-end sau daca stai in pauza in clasa. O sa-l cunosti daca continui sa traiesti ---> asa cum stii tu mai bine.

| love_1617 a răspuns:

Poate pentru ca tu nu te bagi in seama cu ei sau nu comunici cu ei adica fii mai sociabila si stai linistita ca nu trebuie sa ai prieten neaparat din cls a6-a! poate nu tiai gasit sortitul!sadhappy

| Șttefania a răspuns:

Sa sti ca si eu sunt asa. Sunt cam ca tine doar ca nu toate fetele au pr de la mine din cls.
Eu sicer nici nu vreau un prieten acum. Daca esti "geloasa" pe colegele tale pune ochii pe un baiat si da-te la elsmug. Daca zici ca esti frumoasa o sa il cuceresti, dar sa stii ca nu e mare lucru sa ai un prieten.
PS:Sa nu iti faci pr din clasa pentru ca este naspa dupa ce o sa te desparti de el. Stiu din propria experienta.

| MYky_4228 a răspuns:

Eu zic sa nu te stresezi.si eu st in clasa a6a si nu am avut pana acum.eu sunt sigura ca esti frumoasa si iti zic ca toti imi zic me ca sunt frumoasa dar baietii nu se uita la frumusete la varsta asta.vor si ei pur si simplu sa se sarute si chiar mai mult...crede-ma ca nu stiu ce e aia o relatie. oricum stai linistita.ai sa vezi ca atunci cand se plictisesc de cele care le dau ce vor or sa vina si la tinne.ai mare grije sa nu accepti un baiat pe care sa nu-l placi. oricum acum traieste-ti copilaria ca esti micuta. mult succes:-)

| bya_1507 a răspuns:

Nu te speria o sa vina un baiat si pentru tine...trebuiedoar sa ai rabdare...winking