| AleCz11 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 8 a si urmeaza sa sustin evaluarea nationala care inca nu stiu cand se va tine. Problema mea este ca pana acum nu prea am oferit importanta scolii si acum chiar imi doresc o nota buna (8-8.5) si sunt dispus sa invat dar nu am nici o idee cum as putea sa recapitulez toata materia necesara, de unde sa incep si daca mai am timp.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai profesori, ai ore online (obligatorii) intreabă acolo, ei te cunosc și știu ce poți sau nu

| TristanTzara a răspuns:

Lucrează pe subiecte de evaluare, acolo unde nu știi caută pe internet chestiile pe care nu le știi sau în culegeri dacă ai.

| Jackpot2 a răspuns:

Încearcă sa treci prin formulele de bază la mate ma refer iar la romana sa recapitulezi schemele de compuneri și părțile de vorbire de propoziție și subordonatele!

| String27 a răspuns:

Pentru romana, îți sugerez sa parcurgi teste de gramatica și să exersezi compuneri.

Uite o pagina cu teste : https://www.facebook.com/Pregatire.de.nota.10/