| Grow932 a întrebat:

Buna,sunt in clasa a 11-a mate-info si ma gandesc ce facultate voi urma,prima data m-am gandit sa dau la facultatea de pompieri dar nu mi se pare genul meu... apoi am aflat despre ingineria de mediu si am cautat mult pe internet despre facultate,pareri si nu am gasit nimic,cineva care ete acolo sau lucreaza in domeniu? sau altii care sunt ca si mine si nu stiu la ce facultate sa mearga? (as evita facultatile unde se da admitere la fizica sau chimie,gen medicina, farmacie)

4 răspunsuri:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Incearca la politehnica sau academia militara

| Grow932 explică (pentru PikaPikaChuChu):

Nu sunt bun la informatica, adica c++ ce facem in anii de liceu, si sa dau la academia militara ar insemna un loc de munca unde ar trebui sa fiu mult timp plecat de langa familie

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Eu doar am propus.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Politehnica nu înseamnă neapărat calculatoare. Poti fi inginer mecanic sau auto. La Academia militara depinde unde te repartizează ei. Dacă ești bun, îți poți alege singur orașul