| Grow932 a întrebat:

Buna,ma framanta niste intrebari de cateva luni...sunt in clasa a 11-a mate-info si ma gandesc la ce facultate o sa dau, am cautat mult pe net si ma gandeam sa dau la ingineria mediului sau la pompieri si sa mai fac ceva cursuri in domeniu. In clasa sunt printre ultimii 5-10 si asta nu pentru ca nu ma duce capul nu invat prea mult pentru o nota de trecere si mi-e de ajuns,in afara de mate romana nu invat aproape la nimic, doar asa de vreun test. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Încă mai ai timp să îți găsești un domeniu. Mergi pe meseria care îți place ție cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, trebuie sa te gandesti la ce te pasioneaza, poti urma o facultate de IT sau daca stapanesti bine romana (in ciuda faptului ca esti la mate-info) poti urma orice alta facultate, drept sau medicina, dar e destul de greu. La jandarmerie iar e ceva interesant si in plus ai locul de munca asigurat.
Oricum, trebuie sa iti placa ceea ce vrei sa faci.