| Florinnaa a întrebat:

.Sunt in clasa a 7-a, si am 1, 70. mi se pare ca sunt prea inalta pentru varsta mea:-s..Si ma intreb la banchetul dintr-a 8-a cu ce o sa ma incaltlaughing Bineinteles ca pana atunci mai cresc in inaltime, tocmai de asta.straight face Sa-mi iau pantofi inalti? Cred ca o sa ma simt prostpuppy dog eyes Funda:X

3 răspunsuri:
| mOnAsX a răspuns:

Iti poti lua tocuri dar nu foarte mari. si nu ai de ce sa te simti prost deoarece nu e o rusine ca esti mare la inaltime. chiar e o mandrie altii care sunt mici ar vrea sa creasca. si nu o sa cresti mult pana inclasa a 8 a

| FataFaraSentimente a răspuns:

Stai linistita, in inaltime o sa te stopesti pentru o perioada sa mai cresti in timp ce altii te vor ajunge si vei fi de-o inaltime cu ei, nu-ti fa probleme ca esti prea inalta depinde de metabolizmul fiecaruia deci keep calm happy cat despre tocuri la banchet, nu e obligatoriu doar daca vrei, doar daca crezi ca iti va fi comod sa umbli pe alea laughing) in rest sunt sigura ca nu te vei simti prost in legatura cu inaltimea ta cand vei fi pe tocuri :*

| xAnnabelle a răspuns:

Nu-ti pune multe sperante, cum ca tu o sa cresti in inaltime pana in clasa a 8-a. Inaltimea ta de acum, de 1, 70, poate sa fie cea finala. Sau din potriva, poti creste, depinde doar de cum se dezvolta corpul tau.
Pentru dureri ti-as sfatui sa faci cateva exerciti care "solitica" spatele.
Altceva ar fi sa te duci la medicul de familie si sa-i ceri ajutorul.