| anamaria7 a întrebat:

Buna,sunt in clasa a 8 a si am dat simulare. Ne au adus rezultatele iar la matematica am luat 6 si in catalog mi a pus 8 iar eu i am spus mamei mele ca am luat 7 iar diriga ne a trecut notele adevarate pe foaie si face sedinta cu parinti.Nu i am spus lui mama ca am luat 6 deoarece stiu ca se va supara si deja am suparato foarte mult.Ce sa fac sa vb cu doamna diriginta si sa i spun sa i zica ca am luat 7 ca m a mai ajutat in faZe de astea dar acum nu stiu daca o s i faca si daca asa ce i voi spune mamei? idei?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

De data asta vorbeste cu diriginta. Explica-i si ca iti pare rau ca ti-ai mintit mama si ca nu vei mai face acest lucru. Si chiar sa nu il mai faci, chiar daca se supara spune-i adevarul.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Diriginta cel mai probabil nu va accepta. Minciuna are picioare scurte daca o spui in momente nepotrivite.

| Hrothgar a răspuns:

Te duci la diriginta... si-i dai in cap!