| Bubble_7593 a întrebat:

Anu trecut am avut un prieten si ma pupam cu el in scoalasad Dar si anul actesa.Pana prin octombrie.Acum diriginta mea a spus ca sunt curva crying Dar nu este adevarat.Saptamana viitoare am sedinta...Nu ma intereseaza ce spune diriga. Dar mama da.Si nu as vrea sa ii zica mamei ceva in genu despre mine.Plus ca sedinta mai e si cu copii si parintiicrying Va rog spuneti-mi cum sa port pana miercurea viitoare sa ii schimb parereahappy

Răspuns Câştigător
| Rosalinda_8988 a răspuns:

De cand prin a te pupa cu un baiat rezulta Bitch rolling eyes
Mi se pare depasit subiectul. putea si ea sa iti atraga atentia intr-un mod politicos. fara curva si fara termeni dinastia.oh go on

Eu te sfatuiesc sa ai o discutie libera cu mama ta.Primul pas: Fa`o sa aiba incredere in tine. Dupa totul vine de la sine.
Spune`i ce s`a intamplat. o sa te creada.doar esti fiisa.si nu cred ca nici o mama nu trece prin tot ceea ce am trecut si vom trece in continuare noi. Asa ca go away love struck
Curaj fato!

Las`o pe nebuna de dirigataoh go on

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare complet anormal sa te saruti in scoala. Scoala este o institutie de invatamant acre trebuie respectata. Si mi se pare foarte normal ca diriginta sa-i spuna mamei tale. Pana la urma din cauza educatiei primite acasa faci astfel de gesturi nepotrivite. Parintii tai trebuie sa stie si, eventual, sa-si corecteze lipsurile in educatia pe care sunt obligati sa o ofere copiilor lor.

| pisoias a răspuns:

Pe de o parte tu ai gresit.La scoala mergi sa inveti. Relatia cu prietenul o ai in timpul liber.Pe de alta parte un profesor(mai ales diriginte)trebuie sa fie un exemplu atat prin comportament cat si prin limbaj. A te saruta nu inseamna a fi ceea ce a spus ea.Mai bine vobeste cu mama ta dar nu cred ca diriginta i se va adresa cu aceleasi cuvinte pentru care se poate raspunde penal.Deci explica-i mamei ca ai gresit si ca n-o sa se mai intample, dar spune-i si ceea ce ti-a spus diriginta.

| NickiMinaj a răspuns:

Mi se pare culmea ca a indraznit sa zica asa ceva laughing, moralitatea *****. daca as fi mama ta am purta o discutie foaaarte interesanta intre 4 ochi.

| BruneTTe a răspuns:

Doamne. In primul rand daca te pupi cu cineva, nu esti curva. Apoi daca te pupi cu altcineva, dn moment ce ai incheiat relatia trecuta iar e ok. Si oricum n -ar trebui sa o intereseze pe ea ce faci tu. N-ai de ce sa te porti altfel. Si mai mult ca sigur nu va spune asa ceva in fata atator oameni. Stai linistita...

| alexush a răspuns:

Daca as fii in locu tau m-as duce sa ii explic dirigintei ca am o varsta anumita si e normal sa am prieten(bine inteles daca ai si tu peste 15 ani). si pentru cuvantu curva.scz ca il folosesc ar trebui sa o dai in judecata daca ai martori si tu nu te-ai "ars" cu nimeni...nu are drptu sa te critice.si cu mama ta.hmmm.cred ca nu o sa zica nimic.si dansa a fost la varsta ta.in cel mai rau caz o sa iti tina o teorie. apoi te lasawinkingbafta>big grin

| Bishop a răspuns:

Pai n-ai cum sa o faci sa-ti schimbe parerea despre tine. Nu poti face asta in cateva luni, dar intr-o saptamana? Cel mai bine si inteligent este sa ii spui mamei tale. Adica ca te sarutai cu iubitul tau, nimic mai mult, iar diriginta te-a jignit. O sa inteleaga. happy

| mary_5801 a răspuns:

Nici tu nu ai facut bine, nu trebuia sa va pupati la scoala, puteati gasi alte locuri pentru asta.insa si diriginta ta ar trebui sa fie mai atenta pentru ca face acuzatii foarte grave atata timp cat pe tine nu te-a insirat toata scoala sau nu faci sex pe bani. poate se mai documenteaza si ea, ca daca tu aduci dovezi ca nu esti curva, poate sa o incurce bine de tot.

| Mayhem_8215 a răspuns:

Inainte sa tot sustineti cauze ca aceasta, o intrebare e cruciala. Varsta?! Da, vocabularul dirigintei daca e real, e deplasat, dar pana si in liceu se discuta pe tema asta, pe buna dreptate zic eu. Da, ok, e viata ta, faci ce vrei, dar nu trebuie sa-ti manifesti toata dragostea in publice, sau ce faci cand sunt atatea parcuri si terase si baruri?! Preferi holul scolii sa vada colegii ce true esti?laughing.

| Andya a răspuns:

Pai...depinde:sa fi mai activa la orele dumneaei și sa fi cuminte, sa-ți ceri scuze:d.Cu textu:"Îmi pare rău de ce ați văzut.Promit ca nu se va mai repeta!"

| victoriapapi a răspuns:

Diriga ta este una care duce lipsa... si este invidioasa pe tine! Dar nu esti curva daca te saruti, curve sunt cele care o fac pe bani!

| Jublie a răspuns:

Nu mai umbla cu respectivul o perioada, si spune-i clar ca nu e nimic intre voi. Va intelege

Răspuns utilizator avertizat
| cris320d a răspuns:

Dirigintei nu cred ca o sa poti sa-i schimbi parerea asta e cu comunisti asti si eu m-am saturat de ei. Eu i-ti recomand sa stai de vb. cu mama ta si sa-i spui si ei ce s-a intamplat ca te-ai sarutat cu el in scoala si ca diriginta ta te-a vazut cu el si ei nu-i convine si ca ti-a atras atentia ori cum nu cred ca ar fi capabila sa te faca din nou "Curva" de fata cu mama ta. Si data viitoare can te face o pòti intreba daca ea cunoste ce inseamna termenul "Curva" daca nu sa-i explici tu ca este o persoana care intretine relatii sexuale in schimbul banilor sau bunuri materiale asa isi castiga existenta (asta e locul ei de munca serviciul ei) Si tu pentru. faptul ca te-ai sarutat cu cineva si ea "Comunista"te-a vazut nu este nici ea nici nimeni in masura sa te judece in halul acesta fara a te cuenoaste ca e ea profesoara diriga sau ori ce alta peroana pufff M-asi duce eu la sedinta asta si cred ca asi face-o pe ea sa regrete cuvintele astea puffff ce naspa persoana... Spera sa ai Bafta si vb. cu mama ta sigur te va intelegewinking

| ptcgrand a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ea fara alti martori pe langa tine happy Si sa-i explici ca tu numai ai fost curioasa si sa-i spui ca a fost doar un sarut si nu mai mult si ca nu vrei ca alta lume sa te creada (curva) ceea ce e un cuvant foarte urat si v-a intelege. Daca nu te intelege si vrea sa-ti faca rau din alte motive poate din trecutul vostru pe la scoala inseamna ca te hartuieste. Poti depune plangere la politie (dai o declaratie despre ce vrea ea sa faca) si au grija de ea, crede-ma. Nu lasa lucrurile la indemana unor prosti fara minte pentru ca ea nu are nici un drept sa spuna ceva despre tine in genul asta mai ales in public. Te sfatuiesc sa vorbesti cu ea si daca nu intelege cu binisorul si vezi ca incepe sa urle la tine fii calma si spune-i asta : Bine dar eu ma duc la politie sa dau o declaratie pentru hartuire pentru ca nu aveti voie sa ma injositi in fata altor oameni.

Si ai rezolvat si astawinking