| Luizzaa2 a întrebat:

Deci pur si simplu nu mai suport! Mama e prietena cu mama unei fete de la mine din clasa. Eu cu fata asta (eram cele mai bune prietene) dar acum nu mai stiu ce sa mai spun! Pur si simplu! Sa va zic povestea: Astazi am luat 9 la matematica,apoi cand am ajuns acasa i-am spus mamei de nota,iar ea s-a bucurat! Acea,,zisa prietena,, nu stiu ce i-a spus mamei sale, ca maica-sa i-a dat telefon mamei mele si i-a spus ca am luat 3! LOL :O! Mama m-a injurat,si mi-a spus ca sunt o mincinoasa! crying de ce,,zisa mea prietena,, a putut face una ca asta? Si nu e prima data cand face asta! Cam mai mereu eu ma duc sa o ajut pe doamna diriginta,la fel nu stiu ce zice ea acasa, si mama prietenei ii da telefon mamei mele si ii spusese ca m-am dus fara permisiune in cancelarie desii ea stia ca m-a trimis diriga! Si multe alte chestii rele spune despre mine! Off cum sa o scot la capat cu minciunile ei!? chiar ma enerveaza! Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Mama ta poate merge la scoala sa vada asa zisul 3 sau sa se uite in carnetul de note sau sa o sune pe diriginta ta. Incearca sa vorbesti cu ea cand e in toane mai bune si spune-i ca relatia cu acea fata s-a racit si ca te ranesti findca ea o crede pe ea si nu pe tine care esti fata ei.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Foarte ciudata prietena ta si mama ei... Nu inteleg de ce se baga unde nu le fierbe oala. Demonstreaza-i mamei ca ai luat 9 la matematica si, probabil, incet incet, dupa acele mincuini isi va pierde increderea in prietena ei. Pana atunci te sfatuiesc sa ai o discutie cu prietena ta. Poate nu iti este prietena daca face asemenea chestii.