| Fabiana214 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si peste 20 de zile trebuie sa dau examenul ala la engleza. Am foarte mari emotii pentru ca am auzit ca o sa fie si o proba orala. E adevarat? Eu nu prea stiu engleza, pentru ca avem o profa cu care nu facem aproape nimic. Deci pot sa spun ca in ultimii 4 ani eu nu am facut limba engleza... Cam ce se da la prova asta orala? E greu?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Primesti un text si vei primi intrebari pe baza acelui text. Textul meu, din cate imi amintesc, a constant intr-un articol despre incaltaminte si trebuie doar sa fii atenta la ce iti zice in text ca sa poti raspunde. Intrebarile nu pareau grele. Pana si cei slabi la engleza din fosta mea clasa au reusit sa treaca examenul. Vei reusi si tu.

| Fabiana214 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si o sa intram pe rand in sala sau o sa fim mai multi?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Fabiana214):

Veti fi mai multi. Va vor lasa 15-20 de minute sa va pregatiti raspunsurile. Va veti duce, in schimb, pe rand in fata profesorilor, iar ei va vor pune intrebarile.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primești un text, întrebări pe acel text și opinia despre subiect sau ceva legat, oricum.

Îți voi spune că acest examen nu e la nivelul de 1-4. Așa că dacă singurul tău contact cu engleza e ce ai făcut la clasă, speră la un ajutor divin.

| Gillian a răspuns:

Ce examen la engleză în clasa a 8-a? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gillian):

E pentru clasele de bilingv.