| LIFE9 a întrebat:

happy
Sunt in clasa a 9-a. Ma simt urata, sunt foate rusinoasa si am cosuri.
1.Cum pot fi mai frumoasa?
2.Cum sa ma ingrijesc din cap pana in picioare?
3.Ce rutina zilnica/orar zilnic (de vacanta) imi recomantati pentru un stil de viata sanatos?
Funda pentru cel mai bun raspuns!:*

2 răspunsuri:
| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Scumpa mea...si eu sunt in clasa a 9-a (acum trec intr-a 10-a uraaa nu mai sunt boboacaaaa laughing ).
Nu ai ce sa faci in legatura cu acele cosuri despre care voresti pentru ca orice solutie ai folosi nu-ti va ajuta la nimic...si sa te dai cu o tona de fond de ten... nu cred ca s-ar vedea bine.
Cum sa fii mai frumoasa? Esti frumoasa. Daca cineva iti supune ca nu esti asta inseamna ca nu stie cum arata o persoana speciala! Esti frumoasa intr-un fel mai special. Daca tu nu crezi ca esti frumosa, cine ai vrea sa o creada? Tu chiar ai vrea sa arati ca si clonele alea din reclame si din filme? Ca eu sincer nu.
Exista multe metode de ingrijire a corpului cauta pe google sau in farmacii.
Si in legatura cu stilul de viata sanatos...multe fructe si legume, fara prajeli, fara mancare cumparata de la colt de strada. Mananca sanatos, si asta iti va infrumuseta si tenul.
Sper ca te-am ajutat. :*

| Crym a răspuns:

Pai, daca zici ca ai cosuri. poti sa iti cumperi de la farmacie Zineryt. este foarte bun pentru cosuri sa stii. le usuca si in mod repetat folosit madicamentul cosurile iti dispar. si ca sa te ingrijesti sa nu iti inchipui ca trebuie sa te machezi sau sa iti indrepti parul, oricare fata e frumoasa naturala. cu putin fond de ten acolo un rimel un ruj asa da. si ca vrei " orar zilnic " iti recomand sa renunti la ciocolata si sucuri acidulate. de la ele iti apar multe cosuri si poti folosi si zinerytul. sper ca ti-am fost de ajutor. daca mai ai intrebari, PM si te ajut cu cea mai mare placere :*