| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am mari emotii... Am noroc ca am cazut in clasa cu o prietena buna, chiar foarte buna si mai cunosc inca o fata. Dar cunosc o viitoare colega care pur si simplu nu ne supartom. Eu nu am nimic in special cu ea dar pentru ca ma barfeste si nu stiu... se crede mai superioara decat mine eu nu o plac... Nu imi plac persoanele barfitoare si fitoase. Sunt sigura ca la liceu ma va barfi pentru ca pur si simplu ma uraste. Ce sa fac pentru a o face pur si simplu sa ma evite, sa fiu invizibila pentru ea? Va rog ajutati-ma...

12 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Crezi ca numa tu vrei sa pari invizibila poate si ea simte acelasi lucru eu in locul tau i-asi face zilele sa para de 48 de orelaughing

| maryana5 a răspuns:

Dar tu crezi ca la liceu toata lumea o sa te placa?
revino cu picoarele pe pamant! sunt si persoane invidioase si mega fitoase la liceu insa tu trebuie sa-ti faci grupul tau de prieteni si atatwinking
deci pe scurt: Cainii latra, Ursu' merge!
xoxo, mary peace sign

| juniper a răspuns:

Pur si simplu ignor-o.

| emima a răspuns:

In primul rand tu ar trebui sa o iggnori pe ea ce yty pasa tye de ce spune ea las-o in pace nu-i da motyve sa te barfeasca si vb cu e aspunei ca nu-i frumos sa vb asa asi sa incerce macar i relatye de amkicie cu tine daca nu vrea las-o in pace pana cand o sa te barfeasca se va satura iti spun eu din propria experienta si eu am trecu prin asa ceva

| MissD a răspuns:

O ignori si incerci sa te imprietenesti cu celelte persoane.

| adeana a răspuns:

Ii dai prea multa atentie. Astfel de persoane vor ramane singure in final, tu vezi-ti de treaba ta, fii prietenoasa si deschisa cu toata lumea si o sa fii mai castigata si mai bine vazuta. Sau o confrunti si ii zici sa termine cu prostiile astea si poate ii dai o sansa sa fiti prietene.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Si eu trec in clasa a 9 si nu am pe nici un coleg in clasa sau macar in liceu, si eu am emoti dar o sa fie bine legat de aceea fata trateazo cu indiferenta si sa vezi ce se oftica nu o baga in seama bafta in liceu

| blackcat_3605 a răspuns:

Si eu am o asemenea persoana in clasa.si nu numai...crede-ma, mai ales acum intr-a 9a trebuie sa ai mare grija cum iti faci prieteni printre colegi.Multi sunt cu 2 fete si nu cred ca ti-ar pica bine. In rest incearca sa fi cat mai sociabila cu ei. Mult noroc! >big grin

| larisa_6959 a răspuns:

Ignoro total, nu trebuie sa-ti pese parerea ei, asta o s-o enerveze si ai sa vezi ca pana la urma o sa te lase in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii dai ignor si iti vezi de ale tale...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te ataci la nimic din ce spune, dar in liceu mereu sunt unii de care fac altii misto. probabil o sa scapi cand o sa termini liceul. Totul tine de tine!

| iulia23 a răspuns:

Intotdeauna exista cineva in clasa pe care nu il suporti, asta e viata ar fi fost prea frumoasa altfel...las-o in pace, fa-te ca nu exista si o sa plictiseasca sa barfeasca daca vede ca nu te intereseaza, chiar daca te enerveaza rau nu arata asta ca sa nu se bucure ca a reusit sa te supere.