| BeautyTeacher a întrebat:

Funda.Acum sunt boboaca la liceu si m-am intalnit in ultimele zile de vara cu o viitoare colega.Am vorbit cu ea si mi-am dat seama ca e de treaba, la scoala am stat cu ea, vorbim si ne intelegem super. O prietena buna de-a mea e prietena si cu ea si se aude ca a mea colega e barfitoare, si ca ma barfeste pe la spate dar fata in fata ne intelegem super. Ce sa fac? fundiita

Răspuns Câştigător
| PocDeDe a răspuns:

Buna Carmina! Eu zic sa nu bagi in seama ce se aude adica cel mai bine ar fi sa ii dai o sansa si sa descoperi cum este cu adevaratbig grin Asa despre fiecare persoana se aud cuvinte

3 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cunoaste-o mai bine inainte sa o judeci.Nu are rost sa iti apleci urechea la toti ce-ti spun ceilalti, caci risti sa pierzi chiar o buna prietena.Vezi daca ai motive sa o banuiesti de ceva, nu o judeca asa, din prima.happy

| Andrux a răspuns:

Eu cred ca lumea barfeste.nu stiu sincer ce sa zic. vorbeste cu ea...intreab-o...Dar nu prea cred.nu stiu. cel mai buna solutie dupa mine e sa vorbesti cu ea.

Mult succes! Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceputul liceului este cel mai tare